Żeby był związek potrzeba zgody dwojga, ale wystarczy jedna osoba żeby się rozpadł. Powoli zapominamy jak kochać, ponieważ nie da się kochać w pojedynkę. Czy żyjemy w czasach, które pozwalają nam odczuwać miłość jako doświadczenie tego, że można być prawdziwym wobec drugiego, który jest różny i inny od nas? „Miłość zagrożona przez ponowoczesność” – spotkanie z prof. Bogdanem de Barbaro oraz ks. drem Jackiem Prusakiem jest teraz dostępna w formie podcastu.
Miłość jest taka fascynująca i może trwać latami, latami, kiedy jeden drugiego odkrywa i jeden drugiego się nie boi i jeden sprawia, że drugi jest coraz bogatszy od tego pierwszego i na odwrót – mówił prof. Bogdan de Barbaro.
Nie ma miłości bez nienawiści. Jest problem z tym, że właśnie jest też kulturowy idiom do wyrażania agresji, ale ludzie, którzy się najbardziej kochają, równocześnie są ludźmi, którzy się najbardziej potrafią zranić – powiedział ks. dr Jacek Prusak.
O miłości, która jest zagrożona przez ponowoczesność mówili prof. Bogdan de Barbaro – psychiatra i psychoterapeuta, oraz ks. dr Jacek Prusak – jezuita i psycholog. Spotkanie, w ramach cyklu „Wielkie pytania w nauce”, odbyło się w listopadzie 2019 roku w Filharmonii Podkarpackiej. Wysłuchaj nagrania ze spotkania „Miłość zagrożona przez ponowoczesność” w formie audio.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko naszych studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.
Podcasty w ostatnich latach stały się jednym z bardziej popularnych formatów komunikacji. Dostarczają nie tylko rozrywki, ale są także wartościowym źródłem informacji na przeróżne tematy – od wiadomości ze świata, przez naukę i kulturę, aż po osobiste historie. Dają możliwość odkrycia interesujących pasji i nauczenia się nowych umiejętności, a to wszystko w wygodnej formie dźwiękowej. Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilne: Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie. Podcasty publikowane są co dwa tygodnie w czwartki.