Kilkudziesięcioro studentek i studentów I stopnia na kierunkach anglojęzycznych: Nursing, International Business Management oraz Programming zainaugurowało rok akademicki we WSIiZ. Studenci pochodzący m.in. z Ukrainy, Zimbabwe, Gambii czy Nigerii oficjalnie dołączyli do Społeczności Akademickiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

Najważniejszym punktem programu Inauguracji była Immatrykulacja, czyli przyjęcie studentów do wspólnoty akademickiej WSIiZ. W trakcie wydarzenia w imieniu Samorządu Studenckiego wystąpił Patriot Lumumba, student kierunku Aviation Management, a wykład inauguracyjny pt. „Future-proof skillset. On your journey to employability and workability” wygłosiła dr Justyna Berniak-Woźny, Pełnomocnik Prezydenta ds. Umiędzynarodowienia Uczelni. W imieniu Władz Uczelni uroczystość poprowadziła Magdalena Louis – Pełnomocnik Prezydenta ds. Współpracy Międzynarodowej.

Studenci rozpoczynający naukę we WSIiZ od semestru letniego roku akademickiego 2021/22 nie kryli radości z dołączenia do największej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Pochodzę z Zimbabwe. Moja mama poleciła mi Polskę i okazało się, że to dobry wybór. Podoba mi się rozmiar WSIiZ, nie jest to typowy ogromny uniwersytet kampusowy, ale ma zaawansowane zaplecze edukacyjne i niesamowity personel. Studiuję Programming, wiem, że branża IT w Polsce rozwinęła się i jestem pewien, że studia znacznie poprawią moją pozycję na rynku pracy. WSIiZ oferuje wysokiej jakości edukację przy tak wymarzonym, niskim czesnym (w porównaniu do innych krajów), i wiem o tym, ponieważ studiowałam w jednym z nich. Po studiach planuję pracować w różnych częściach świata – mówi Joey Gora, student kierunku Programming.

Mieszkam w Palestynie. Chciałem studiować w Europie a WSIiZ zaoferował program, którego szukałem. Studia za granicą niosą ze sobą wyzwania związane z życiem w innym kraju,  pozwalają lepiej zrozumieć świat. Ludzie tutaj są bardzo przyjaźni i pomocni, odkąd przyjechałem nigdy nie czułem się zagubiony. Miasto jest bezpieczne, wszyscy mówią po angielsku. Chciałbym skończyć studia tutaj na WSIiZ i znaleźć pracę w firmie, w której będę mógł dalej się uczyć i doskonalić, najlepiej gdzieś na Bliskim Wschodzie – opowiada Loay, student International Business Management.

Wybrałam WSIiZ, bo to dobra uczelnia oferująca zaawansowane metody nauki. Pochodzę z Indii, ale zdecydowałem się przyjechać do Polski. Uważam, że w Waszym kraju edukacja jest na wysokim poziomie, no i Polska jest położona w sercu Europy. Polska jest naprawdę fajnym miejscem, tylko klimat stanowi małe wyzwanie. Jednak kiedy się do niego przyzwyczaisz, wydaje się całkiem przyjemny. We WSIiZ wszystkie zajęcia są praktyczne, a ludzie pomocni i przyjaźni. Mam zamiar zrobić magisterkę zaraz po ukończeniu studiów licencjackich – opisuje Tiara Merwin, rozpoczynająca studia na kierunku Nursing.