Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania objęła patronatem II Ogólnopolski Konkurs Lotniczy „Lotnictwo to moja pasja”. Konkurs ten odbędzie się 13 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie. Udział w konkursie zgłosiło 70 uczniów, reprezentujących 11 szkół średnich z całej Polski.

Celem konkursu jest nie tylko rywalizacja i pogłębienie wiedzy lotniczej, ale również integracja ośrodków związanych z branżą lotniczą i edukacją w tym zakresie. Organizator konkursu, Zespół Szkół nr 3 w Rzeszowie, od dłuższego czasu współpracuje z naszą Uczelnią na mocy podpisanego porozumienia o współpracy. Dzięki tej współpracy uczniowie wielokrotnie mogli uczestniczyć w Warsztatach lotniczych czy Ciekawej lekcji – zajęciach prowadzonych przez  wykładowców WSIiZ.

Konkurs będzie się składać z części teoretycznej i praktycznej. W jury w części praktycznej uczestniczyć będzie wykładowca WSIiZ Pan Michał Wichrowski, koordynator ds. kształcenia w obszarze zarządzania lotnictwem, z-ca Dyrektora Instytutu Zarządzania Lotnictwem. Ponadto przedstawiciele firm lotniczych i uczelni wyższych wygłoszą dla uczestników konkursu prelekcje o tematyce związanej z lotnictwem.

Zwycięzca konkursu będzie mógł studiować w naszej Uczelni na anglojęzycznej ścieżce Aviation Management przez pierwszy semestr zupełnie za darmo. Jako patron Konkursu oferujemy bowiem zniżkę w wysokości 100% czesnego przez pierwszy semestr studiowania. Dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca oferujemy zniżkę w wysokości 50% czesnego przez pierwszy semestr na anglojęzycznej ścieżce Aviation Management.

Nasz patronat nad konkursem oznacza dla zwycięzców wymierne korzyści finansowe.  Mamy nadzieję, że uczestniczy konkursu zechcą zostać z nami na dłużej, zdybywać wiedzę i umiejętności z obszaru zarządzania lotnictwem w naszej Uczelni, właśnie w Rzeszowie, w sercu Doliny Lotniczej – mówi dr inż. Izabela Cichocka, Prodziekan ds. kierunku Zarządzanie na ścieżkach anglojęzycznych.