Styczniowe spotkanie z cyklu pt. „Rektorska kawa z Absolwentem” odbyło się z Łukaszem Laskiem, absolwentem kierunku Ekonomia. Gość spotkania od trzeciego roku studiów zajmuje się logistyką, transportem oraz spedycją. Spotkania absolwentów WSIiZ z Władzami Rektorskimi mają na celu podtrzymywanie więzi, współpracę w wielu wspólnych obszarach, tj. loże biznesu, warsztaty dla studentów, praktyki studenckie, projekty oraz współprace biznesowe, a także rozwijanie działalności Klubu Absolwenta.

Łukasz Lasek od kilkunastu lat pracuje w branży logistycznej. Od 16 lat jestem dyrektorem oddziału w firmie Rohlig Suus Logistics S.A. Ponadto doradzam firmom z branży spedycyjnej i transportowej w zakresie zarządzania i optymalizacji kosztów. Dodatkowo zajmuje się wolontariatem w Stowarzyszeniu Pod Skrzydłami Anioła – mówił Łukasz Lasek na spotkaniu z Rektorem WSIiZ, dr hab. Andrzejem Rozmusem, prof. WSIiZ oraz Prorektorką WSIiZ ds. Nauczania, dr Barbarą Przywarą. Łukasz Lasek prowadzi również zajęcia z zakresu Zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw (SCM) w Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ w Rzeszowie.

Łukasz Lasek ukończył 5-letnie studia magisterskie na kierunku Ekonomia we WSIiZ, specjalizując się z zakresu gospodarki europejskiej. Zrealizowałem również szereg innych kursów i szkoleń – z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Studia we WSIiZ pozwoliły zdobyć mi nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również wiedzę biznesową i praktyczną. Pozyskałem także wiele kontaktów biznesowych. Uczelnia zapewniła mi możliwość rozwoju – poprzez szereg specjalistycznych szkoleń z wysokiej klasy specjalistami oraz poprzez uczestnictwo w kongresach i konkursach – tłumaczy absolwent.

I dodaje: Dziś chciałbym powiedzieć zarówno kandydatom jak i studentom, że trzeba wzbogacać wiedzę w każdym zakresie, który kiedyś może się przydać w życiu – nikt z nas nie wie kiedy i jakie umiejętności się nam przydadzą, uczyć się języków obcych – one poszerzają horyzonty i otwierają drzwi na nowe możliwości rozwoju. Ponadto dobrą opcją są wyjazdy na liczne wymiany międzynarodowe, które pozwalają zbudować bazę kontaktów pomiędzy studentem i światem biznesu – podsumowuje Łukasz Lasek.