14 występów uczestników z czterech krajów i jeden zwycięzca. Studenci z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania zaprezentowali swoje talenty przed publicznością online w trakcie finału Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ Ma Talent”. Pierwszą nagrodę zdobyła studentka Filologii angielskiej – Ilona Babicz z Polski, która zaśpiewała autorski utwór „Perfect Storm”.

8. edycja Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent” odbyła się 14 kwietnia 2021 r. o godz. 19:00 w Klubie IQ. O tytuł najbardziej utalentowanego studenta WSIiZ walczyli piosenkarze, tancerze, raper oraz wirtuoz gry na dombrze.

To była edycja szczególna. Bez zespołów, bo studentom trudniej się spotkać na próbach, bez wspólnej piosenki prologowej, nad którą praca zawsze mocno integrowała finalistów, z castingiem częściowo online, z pracami artystycznymi przesyłanymi mailem a przede wszystkim bez publiczności. Ten ostatni brak aż ściskał serce podczas ogłaszania wyników. Poziom prezentacji finalistów był bardzo wyrównany i naprawdę wysoki. Także w sekcji plastycznej zgłoszono interesujące prace w bardzo różnych technikach od animacji instagramowej po malowanie twarzy. Oby w grudniu możliwa już była kolejna edycja, z publicznością i naszym ulubionym tłokiem na scenie” – mówił po finale dr Łukasz Błąd, Dyrektor artystyczny IQ Club, organizator „WSIiZ ma Talent”.

Kto zwyciężył w tegorocznej edycji „WSIiZ ma Talent” i „WSIiZ Art Talent” ?

Obrady były burzliwe, a decyzja nie należała do łatwych. Poziom był bardzo wyrównany, pomimo, że talenty były różnorakie” – mówił przed ogłoszeniem werdyktu Rafał Czarnacki, pianista, aranżer, dyrygent, muzyk sesyjny i producent muzyczny, członek tegorocznego jury „WSIiZ ma Talent”.

Pierwszą nagrodę zdobyła studentka Filologii angielskiej ILONA BABICZ (śpiew, autorski utwór “Perfect Storm”). Drugie miejsce wytańczyła ANNA KUSZAJ, a trzecie przypadło śpiewającej ARU (Aruzhan Abakhanova).

Jury zdecydowało o przyznaniu aż pięciu wyróżnień. Trafiły one do:

• CAPTAIN MAK (rap)
  • KORNELII WESOŁOWSKIJ (taniec)
  • RAFAŁA SOLARSKIEGO (śpiew, utwór James’a Bay “Let It Go)
  • ALICJI WRÓBEL (śpiew, utwór Demi Lovato “Anyone”)
  • LA VIE EN ROSE (taniec)

Nagrodę Dziennikarzy oraz Nagrodę Publiczności zdobyła ARU wykonująca piosenkę Calum Scott’a „You Are The Reason”.

W sekcji plastycznej „WSIiZ Art Talent” nagrody zdobyli:
I Nagrodę – JAKUB GŁOGOWSKI – ART-TALENT WSIiZ
II Nagrodę – WERONIKA BROSZKIEWICZ
III Nagrodę – JULIA ROCHECKA

Wyróżnienie – GABRIELA GIEFERT
Wyróżnienie – EDYTA MUSIAŁ

Wszystkie występy sceniczne tegorocznej edycji „WSIiZ ma Talent” można pooglądać klikając TUTAJ.

fot. Anna Akinina

Konkurs był realizowany ramach projektu „UITM – CELEBRATE DIVERSITY”, w programie „Welcome to Poland” finansowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA z Programu Operacyjnego “Wiedza Edukacja Rozwój”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego UE.