W Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego studenci KU AZS WSIiZ zdobyli brązowy medal w zmaganiach koszykarskich oraz zajęli piąte miejsca w drużynowym tenisie stołowym.

W Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia w koszykówce wzięło udział 5 zespołów: AZS WSIiZ, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, PWSW Przemyśl oraz KPU Krosno. Wygrywając 2 z 4 meczów KU AZS WSIiZ zajął 3 miejsce. Pierwsza i druga pozycja przypadła kolejno Uniwersytetowi Rzeszowskiemu i Politechnice Rzeszowskiej. Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w zawodach koszykarskich reprezentowali: Andrii Kucher, Leon Tereshenko, Ashley Chyangwa, Maksymilian Furdyna, Zahiskur Shoniezoz, Oleksandr Sadovyi oraz Volodymyr Masystkyi. Zawodników przygotował trener Mariusz Michalczyk.

Kolejną okazją do zdobycia medali były Drużynowe Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w tenisie stołowym (5 listopada 2021). Podzieleni na dwie drużyny męskie i jedną żeńską rywalizowaliśmy z siedmioma podkarpackimi uczelniami o jak najlepszy końcowy wynik. Niestety, bardzo wymagająca drabinka zarówno w stawce Pań jak i Panów (początkowe mecze z zawodnikami 1 i 2 ligi) dość szybko oddzieliła nas od drogi po medale. Na szczęście zwycięstwa przyszły z czasem i obie drużyny zajęły finalnie solidne piąte miejsca w klasyfikacji końcowej w obu stawkach – wspomina zawody Piotr Grabowski z Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu WSIiZ.

Już wkrótce kolejne imprezy sportowe i walka o medale AMWP, w których WSIiZ weźmie udział:

• 20 listopada – wspinaczka sportowa
  • 26 listopada – eliminacje w piłce siatkowej kobiet
  • 27 listopada – futsal kobiet i mężczyzn.

Dodatkowe informacje oraz fotorelacje z zawodów sportowych znajdziecie Państwo na facebookowej stronie AZS WSIiZ.