Dr Iwona Leonowicz-Bukała na konferencji „Social Media Today: Platforming Visibility, Recognition and Independence” opowiedziała o roli mediów społecznościowych jako platform wspierających emancypację  grup marginalizowanych.

Wykład dr Iwony Leonowicz-Bukały dotyczył widzialności, uznania i niezależności grup społecznie i kulturowo zmarginalizowanych, m.in. osób z niepełnosprawnościami, uchodźców i migrantów, osób niebinarnych czy nieheteronormatywnych, mniejszości religijnych i etnicznych. Wykładowczyni WSIiZ wystąpiła drugiego dnia konferencji jako keynote speaker.

The European Conference on Social Media odbywa się od 9 lat. Po raz pierwszy miała miejsce w Brighton (Wielka Brytania), zaś kolejne edycje odbywały się w  Portugalii, Francji, Litwie  i Irlandii. Gospodarzem tegorocznej edycji był Kraków, cały program dostępny jest TUTAJ. W konferencji uczestniczą naukowcy i praktycy zajmujący się szeroko pojętymi mediami społecznościowymi, wykłady i spotkania odbywają się w języku angielskim.

Katedra Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ we współpracy z innymi jednostkami uczelni oraz badaczami z innych uczelni w kraju od ponad dekady zajmuje się badaniami różnorodnych aspektów mediów społecznościowych, w tym wykorzystania mediów przez migrantów, osoby z niepełnosprawnościami czy różne sektory branży medialnej oraz wpływem upowszechnienia social mediów na komunikację międzyludzką i społeczną.

Prezentacja jest udostępniona do pobrania na stronie konferencji.