Grudniowe spotkanie z cyklu pt. „Rektorska kawa z Absolwentem” odbyło się z Karoliną Majowicz-Czaszyńską, absolwentką dwóch kierunków – Zdrowie Publiczne oraz Kosmetologia. Comiesięczne spotkania absolwentów WSIiZ z Władzami Rektorskimi mają na celu podtrzymywanie więzi, współpracę w wielu wspólnych obszarach, tj. loże biznesu, warsztaty dla studentów, praktyki studenckie, projekty oraz współprace biznesowe, a także rozwijanie działalności Klubu Absolwenta.

Karolina Majowicz-Czaszyńska od pięciu lat prowadzi swój salon kosmetyczny o wielokierunkowej działalności pielęgnacyjno-upiększającej ZEN MEDICAL SPA. Jak mówiła na spotkaniu z Rektorem WSIiZ, dr hab. Andrzejem Rozmusem, prof. WSIiZ oraz Prorektorką WSIiZ ds. Nauczania, dr Barbarą Przywarą: ZEN MEDICAL SPA to gabinet kosmetologii medycznej i medycyny estetycznej. Oferta salonu obejmuje m.in. m.in. peeling chemiczny – terapia ANTIAGE, przebarwień, trądziku i blizn pozapalnych, zabiegi medycyny estetycznej m.in. mezoterapia igłowa i mikroigłowa, szeroko pojęte zabiegi stymulujące tkanki do naturalnej przebudowy i regeneracji m.in. stymulatory tkankowe na bazie peptydów, kwasu hialuronowego czy aminokwasów, oraz moje ulubione zabiegi autologiczne – mówi Karolina Majowicz-Czaszyńska.

Aktualnie jest studentką 5 roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim, aby móc rozszerzyć wachlarz oferty zabiegowej – bardziej medycznej. Chciałabym zajmować się głównie leczeniem powikłań po zabiegach medycyny estetycznej. Niestety takich powikłań jest bardzo dużo, a pacjenci są odsyłani od lekarza do lekarza – dodaje absolwentka. Ścieżka edukacyjna Karoliny Majowicz-Czaszyńskiej rozpoczęła się od licencjatu na kierunku Zdrowie publiczne, specjalność Kosmetologia ogólna. Moja praca licencjacka dotyczyła zastosowania toksyny botulinowej więc to już był początek tego czym chciałam się docelowo zajmować. Następnie Karolina Majowicz-Czaszyńska uzyskała tytuł magistra na studiach na kierunku Kosmetologia. Moja praca magisterska dotyczyła natomiast zastosowania osocza bogatopłytkowego w leczeniu głównie blizn, ale też np. AZS. Nie ukrywam, że jest to obszar w którym czuje się najlepiej i w przyszłości chciałabym zająć się właśnie medycyną regeneracyjną – tłumaczy Karolina Majowicz-Czaszyńska.

I dodaje: Studia we WSIiZ dały mi przede wszystkim bardzo dobrą podstawę merytoryczną. Jeśli chodzi o przygotowanie do zawodu kosmetologa to uważam, że kształcenie jest na bardzo wysokim poziomie. Nasz zawód jest zawodem praktycznym więc dodatkowe szkolenia są konieczne, ale studia we WSIiZ zapewniają podstawy – mogliśmy dowiedzieć się m.in. nie tylko jak funkcjonuje skóra, ale także dowiedzieć się bardzo dużo z zakresu samej medycyny. Uważam, że jest to szczególnie istotne. Doceniam również to, że podczas studiów mogliśmy poznać w jaki sposób otworzyć swój gabinet i nim zarządzać. Bardzo dobrze wspominam również wykładowców m.in. śp. dr Ryszarda Palczaka. Przyszłym kandydatom na studia powiedziałabym, żeby nie zmarnowali swojego czasu – jeśli coś im się naprawdę podoba i ich interesuje to trzeba iść za ciosem i dążyć do wymarzonego celu – podsumowuje Karolina Majowicz-Czaszyńska.