Karolina Kusak zdobyła brązowy medal w finale rzutu młotem kobiet na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce w Łodzi! Złoto wywalczyła Aleksandra Smiech (UW Warszawa).

Karolina już w pierwszej próbie zaliczyła odległość 48.45, która dała jej miejsce w pierwszej trójce. Kolejne dwa rzuty były spalone. Ostatnia próba wyniosła 48.49 m i tym samym zagwarantowała zawodniczce brązowy medal. W rozmowie telefonicznej młociarka stwierdziła, że jest rozczarowana, bo liczyła na wynik powyżej 50 metrów („życiówka” Karoliny to 53.15 m).

Wyniki konkursu (pierwsza trójka):
1. Aleksandra Smiech (UW Warszawa) 63.85
2. Aleksandra Osiak (UPr Lublin) 53.05
3. Karolina Kusak (WSIiZ Rzeszów) 48.49

Karolina Kusak samotnie reprezentowała w Łodzi Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania.  Zawodniczka trenuje rzut młotem od 6 lat w Lekkoatletycznym Klubie Sportowym Stal Mielec. Aktualnie łączy studiowanie Psychologii w zarządzaniu na WSIiZ z treningami.

Akademickie Mistrzostwa Polski zgromadziły ponad ośmiuset zawodników reprezentujących 70 uczelni. „Wszyscy czekaliśmy, by pozwolono nam startować w AMP. Ponad 800 studentek i studentów z wielką radością przyjechało do Łodzi. Ta impreza miała się odbyć na Stadionie Śląskim w Chorzowie, ale chyba dobrze się stało, bo ten kameralny obiekt AZS zawsze gości lekkoatletów z szeroko otwartymi ramionami. Po prostu to kochamy” – mówił Lech Leszczyński, prezes AZS Łódź. „42,5 procent medali mistrzostw Polski we Włocławku i 44 procent medali mistrzostw Polski młodzieżowców w Białej Podlaskiej trafiło do zawodników z klubów AZS. Stanowimy niesamowitą siłę polskiej lekkoatletyki” – dodał Leszczyński (źródło: PasjaAZS). W klasyfikacji generalnej AMP zwyciężyły Uniwersytet Warszawski wśród kobiet i Politechnika Gdańska wśród mężczyzn.