Opowieści o wielkanocnych zwyczajach, pyszne tradycyjne potrawy oraz zabawy związane z obchodami Świąt Wielkiej Nocy – to wszystko czeka na uczestników kolejnego Polish Easter Party czyli Wielkanocy po Polsku. Wydarzenie odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 16:00 w Tabernie pod Sosnami w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ.

Planując wydarzenia z udziałem studentów międzynarodowych mamy na uwadze różnorodność kultur, religii oraz tradycji. Przed świętami Wielkanocy zapraszamy studentów na poczęstunek oraz do wspólnej zabawy. Jest to najlepsza forma integracji, poznania się nawzajem i polubienia. Obecnie w naszej uczelni studiuje blisko 1400 studentów międzynarodowych, którzy nie tylko się z nami uczą, ale także poznają naszą kulturę – mówi Magda Louis, Dyrektorka WSIiZ ds. Rekrutacji i Współpracy Międzynarodowej.

W tym roku organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych gier, dzięki którym studenci międzynarodowi będą mogli się zintegrować. Po części rozrywkowej uczestnicy będą mieli okazję spróbować tradycyjnych wypieków oraz porozmawiać o zwyczajach wielkanocnych. Organizatorem Polish Easter Party jest Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych. Wydarzenie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zagranicznych studentów WSIiZ.