27 października 2010 roku odbyło się jubileuszowe X spotkanie XRAII w sali Cigar Room rzeszowskiego Grand Hotelu.

Spotkanie rozpoczął główny organizator, Mateusz Tułecki, który na samym początku przywitał prelegentów. Na imprezie pojawili się wszyscy, którzy wiążą swoją przyszłość z najbardziej dynamicznie rozwijającym się medium, jakim jest Internet, wielu doskonałych mówców w swych dziedzinach oraz zaproszeni goście.

Jako pierwszy wystąpił Mariusz Chybiorz, który mówił o reklamie display, reprezentantka firmy Applicake w interesujący sposób przedstawiła temat „Kreatywność, czyli o magicznym składniku zupełnie prostej recepturze na sukces start-up”. Kolejnym gościem był Paweł Tkaczyk, który wzbudził największe zainteresowanie, ponieważ w obrazowy sposób pokazał jak funkcjonuje pokolenie „The SIMS” i jak gry mogą zmienić nasze życie na lepsze. Ponadto wystąpili między innymi Dominik Szarek, Krzysztof MurzynRobert Janeczek.

Jak podkreślał sam organizator, liczył on na powodzenie cyklu, ale nie spodziewał się tylu spotkań. – Liczyłem na to, ale nie spodziewałem się, że dobijemy do dziesiątki i będziemy się rozwijać. Impreza bardzo podoba się prelegentom i ma pozytywne efekty – mówił.

Także studenci uczestniczący w cyklu spotkań XRAII widzą ogromny potencjał tego przedsięwzięcia. Mają oni cichą nadzieję, że właśnie dzięki takim imprezom Rzeszów wypromuje się w kraju i będzie o nim głośno.

– W takim mieście jak Rzeszów, gdzie tak naprawdę nie ma wielu rzeczy do pochwalenia się na skalę kraju, jest takie coś, jak technologia, Internet i spotkania związane z rozwojem w sieci. To dzięki temu Rzeszów może się wybić przed inne miasta, a spotkania XRAII to jedyna możliwość dla kogoś kto chce zaistnieć w Internecie na skalę Polski – mówi Marek Magoń, student WSIiZ. Jest to możliwość spotkania ludzi związanych z tą branżą, uzyskania informacji, bo tak naprawdę nauka i zdobywanie doświadczenia oraz znajomości są tu najważniejsze i trzeba przyznać, że bez Pana Tułeckiego nie byłoby to możliwe – komentuje.

Tekst: Angelika Węgrzynek