Głośno ostatnio w prasie o braku pracy dla absolwentów rzeszowskich uczelni po kierunku Zarządzanie i marketing. Wielu studentów czy kandydatów na studia obawia się tych wieści. Co mogą zrobić? Idealnym rozwiązaniem są studia na przyszłościowym kierunku – Ekonomia – w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Takie studia to nie tylko potrzebna i użyteczna na co dzień wiedza ekonomiczna, to nie tylko najwyższy w regionie poziom nauczania tej dziedziny, ale także pewność zatrudnienia.

– W pierwszym półroczu 2010 Biuro Karier posiadało średnio trzy oferty pracy na jednego absolwenta Ekonomii – wyjaśnia Barbara Leśniak z Biura Karier WSIiZ. Najwięcej ofert dotyczy poszukiwanych specjalistów – to najczęściej asystenci, specjaliści ds. handlowych, doradcy finansowi, przedstawiciele handlowi, doradcy, konsultanci, pracownicy obsługi klienta itp.

Informacje te wskazują na całkiem spore zainteresowanie absolwentami kierunków ekonomicznych WSIiZ wśród pracodawców.

Ale to nie wszystko. Nie każdy w Rzeszowie ma możliwość zdobywać ekonomiczne wykształcenie od takich dydaktyków, jak prof. Jana Winieckiego, członka Rady Polityki Pieniężnej, prof. Witolda Kozińskiego, wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego, czy prof. Bartłomieja Kamińskiego, doradcy Banku Światowego.

Studenci Ekonomii WSIiZ odnoszą też spektakularne sukcesy w wielu konkursach naukowych. W roku 2009 zespół reprezentujący naszą Uczelnię zdobył I miejsce w prestiżowych rozgrywkach MarketPlace. W tym roku, zespół zakwalifikował się do finału, który odbędzie się jesienią.

Osiągnięcia naszych studentów z pewnością świadczą o wysokim poziomie nauczania Ekonomii w WSIiZ. To uczelnia, która stawia nie tylko na wiedzę, ale – jak widać – także na stosowanie jej w praktyce.