Rynek gier cyfrowych to fenomen na skalę światową. Przyciąga on miłośników w różnym wieku, z każdego zakątka globu. Zapotrzebowanie na gry wzrasta z roku na rok, a co za tym idzie – ofert pracy dla twórców przybywa. Według raportów, zarobki inżynierów gier wahają się od 4 do nawet 20 tys. zł miesięcznie!

Inżynieria gier komputerowych/Game Development we WSIiZ, to specjalizacja na kierunku Informatyka. Uczelnia oferuje kształcenie w języku polskim lub angielskim. Studia realizowane są w trybie stacjonarnym. Specjalność przeznaczona jest przede wszystkim dla osób o umysłach ścisłych, ale także o zacięciu humanistycznym.

Czego można nauczyć się w trakcie tych studiów?

Kierunek obejmuje szeroki zakres zagadnień składających się na cykl produkcyjny gry. Uczy współpracy z grafikami, odpowiedzialnymi za warstwę wizualną, oraz artykułowania pomysłów i wizji, które przyczyniają się do powstania gotowego produktu, czyli gry. Studia stwarzają okazję, by dowiedzieć się w jaki sposób projektuje się rozgrywkę, jak powstaje grafika oraz jakich technologii używa się do tworzenia poziomów gier i oprogramowania logiki gry.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zapewnia studentom Inżynierii gier komputerowych/Game Development dostęp do programów szkoleniowych, oferowanych przez: Adobe, Apple, Cisco, Microsoft, WMware oraz Oracle, a także umożliwia korzystanie z wielu licznych laboratoriów, w tym: Przetwarzania Obrazu i Wirtualnej Rzeczywistości, Przetwarzania Dźwięku i Akustyki, Inżynierii Oprogramowania, Grafiki Komputerowej i Sztuki Cyfrowej.

Zajęcia na specjalności Inżynieria gier komputerowych/Game Development prowadzone są zarówno przez wykwalifikowanych pracowników uczelni, jak również przez specjalistów ze znanych firm z branży gier. Obejmują one m.in.: zagadnienia koncepcyjne i projektowe, a także mechanikę i testowanie. Uczą posługiwania się językami programowania, programami graficznymi oraz sztuczną inteligencją.