International Day to plenerowe wydarzenie przygotowane przez studentów i przeznaczone dla studentów – po to, aby wspólnie się bawiąc międzynarodowa społeczność WSIiZ mogła się lepiej poznać. Studenci z 10 krajów świata: Polski, Ukrainy, Kazachstanu, Indii, Maroko, Tadżykistanu, Kenii, Nigerii, Zimbabwe i Afryki Południowej przedstawią tradycyjne stroje, zaśpiewają popularne pieśni i zaprezentują regionalne tańce.

To jest niezwykłe spotkanie kultur  – mówi Magdalena Louis, Dyrektor do spraw współpracy i rekrutacji międzynarodowej we WSIiZ. Myślę, że jest to jedyne wydarzenie w naszym regionie, kiedy spotykają się młodzi ludzie z kilkunastu krajów świata, w tym tak odległych jak Papua Nowa Gwinea czy Zimbabwe, żeby się podzielić radością jaką jest taniec i śpiew. Mamy we WSIiZ bardzo wielu utalentowanych studentów, którzy naprawdę potrafią zadziwić i zachwycić widownię. Niezmiernie się cieszymy, że już drugi rok z rzędu udało nam się zorganizować  w Kielnarowej takie spotkanie  – dodaje Magdalena Louis.

Studenci zaprezentują tradycyjne stroje, regionalne tańce i pieśni. W drugiej części każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł zatańczyć do najpopularniejszych utworów z różnych krajów świata. Nie zabraknie także międzynarodowych dań.

International Day odbędzie się 22 czerwca w kampusie WSIiZ w Kielnarowej, początek o godzinie 17.00. Wydarzenie jest otwarte dla całej społeczności WSIiZ, ale będzie prowadzone w języku angielskim. Wydarzenie będzie również transmitowane online.

Studenci bardzo chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach a my, jako uczelnia, korzystamy z ich otwartości i gotowości do zabawy w takim stylu, jaki w Polsce trudno znaleźć. Szczególnie nasi studenci ze słonecznej Afryki mają w sobie ogromną radość życia w sobie i mamy nadzieję, że nią wszystkich uczestników spotkania obdarują – mówi Magdalena Louis, Dyrektor do spraw współpracy i rekrutacji międzynarodowej we WSIiZ.

W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania studiuje obecnie blisko 1400 studentów spoza Polski, społeczność akademicką tworzą osoby z ponad 50 krajów świata, w tym z Kazachstanu, Zimbabwe, Ukrainy, Tadżykistanu, Indii, Kirgistanu, Uzbekistanu, Maroko i Nigerii.

Tak było w zeszłym roku podczas African Day. Całą relację zobacz TUTAJ.

Co WSIiZ oferuje zagranicznym studentom? Zobacz film: