Opowieści, prezentacja regionalnych instrumentów oraz wspólne tańce i zabawa – w niezwykle przyjemnej atmosferze upłynął plenerowy Dzień Afrykański w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Spotkanie było okazją do lepszego poznania się Międzynarodowej Społeczności WSIiZ.

23 maja br. wspólnie z naszymi studentami z krajów afrykańskich organizowaliśmy African Day w Kielnarowej – mówi Dmytro Shcherbak z Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych WSIiZ i dodaje: Celem tego wydarzenia była integracja społeczności akademickiej WSIiZ, a także prezentacja różnorodności kultur spotykanych na naszej Uczelni.

Dzień Afrykański we WSIiZ oficjalnie otworzyła dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. WSIiZ, Prorektor WSIiZ ds. Nauki, podkreślając zalety różnorodności naszej akademickiej rodziny. Kolejnego głos przejęli prowadzący wydarzenie, którzy przybliżyli zgromadzonym historię African Union Day. W trakcie popołudniowego spotkania z Afryką studenci zaprezentowali narodowe tańce, muzykę oraz opowieści o kulturach i tradycjach narodów Afryki. W drugiej części spotkania każdy uczestnik mógł zatańczyć do muzyki prosto z Czarnego Lądu. Była też okazja aby spróbować „afrykańskiego kociołka”, a także naszych tradycyjnych polskich dań grillowych.

We WSIiZ studiuje obecnie 126 osób z Afryki z takich krajów jak: Algieria, Botswana, Egipt, Etiopia, Gambia, Kenia, Maroko, Namibia, Nigeria, RPA, Rwanda, Somalia, Zambia i Zimbabwe. Wszyscy studenci afrykańscy uczą się kierunkach anglojęzycznych, studiują przede wszystkim Pielęgniarstwo, Zarządzanie oraz Informatykę.

Wydarzenie zorganizowało Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych WSIiZ. Dmytro Shcherbak zapowiada, że w przyszłości Biuro Wsparcia Studentów Międzynarodowych WSIiZ planuje zorganizować więcej podobnych wydarzeń, na które już teraz zaprasza wszystkich chętnych.