WSIiZ jest partnerem akademickim ósmej edycji HackYeah – największego hackathonu w Europie. W tym roku odbędzie się on w dniach 19-20 listopada w Krakowie, a uczestnicy będą mieli 24 godziny na stworzenie wybranego rozwiązania.
HackYeah 2022 powered by GovTech to ósma edycja największego stacjonarnego hackathonu w Europie. W tym roku z WSIiZ zgłosiło się 30 studentów, którzy stworzą 6 zespołów, a kilku z nich spróbuje swoich sił indywidualnie. Uczestnicy będą mieli 24 godziny na stworzenie rozwiązania dla wybranego przez siebie zadania. Jest to dobra okazją do sprawdzenia swoich umiejętności, nauczenia się nowych rzeczy oraz zdobycia atrakcyjnych nagród — pula przekroczyła już 250 000 PLN, a w poprzednich latach przekraczała nawet pół miliona. Dochód z biletów zostanie przekazany fundacji Hakersi, która wspiera rozwój technologiczny dzieci wykluczonych cyfrowo.
Hackathon HackYeah odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2022 w Tauron Arenie w Krakowie.
HackYeah zrzesza osoby wyspecjalizowane w różnych technologiach – ekspertów w różnych językach programowania. Ponadto integruje osoby, które programować nie potrafią — entuzjastów nowoczesnych technologii, aktywistów społecznych czy artystów. Celem hackathonu jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które pozwolą usprawnić codzienność zwykłych ludzi. Każda edycja
gromadzi wokół siebie kreatywne umysły. Są to osoby, które noszą w sobie prawdziwą chęć działania i faktycznej zmiany. Nieocenione umiejętności i błyskotliwe pomysły uczestników sprawiają, że każda kolejna edycja HackYeah owocuje nieszablonowymi i praktycznymi rozwiązaniami, które wykorzystują najnowsze technologie do osiągania zamierzonych rezultatów.
Jakie zadania będą musieli wykonać uczestnicy?
W trakcie najbliższej edycji wydarzenia uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach. Wśród nich pojawią się kategorie otwarte, w których można zgłaszać wszelkie pomysły związane z daną tematyką oraz zadania partnerskie, które będą dotyczyć konkretnych zagadnień, ustalonych przez Partnera danego zadania.
Podczas HackYeah 2022 kategoriami otwartymi będą:
- Less Waste
- IoT
She Hack czyli wsparcie kobiet w IT
W tym roku organizatorzy wyszli z całkiem nową inicjatywą, tworząc przestrzeń dla ambasadorek, czyli rolę Ambassagirls. Wszystko po to, by wesprzeć kobiety w środowisku IT i pokazać, że nie jest to tylko męski świat. Ich zadaniem jest poszerzenie idei hackathonu, zmobilizowanie dziewczyn do działania oraz pomaganie im w osiągnięciu zamierzonych celów. Więcej informacji znajduje się tutaj.
HackYeah! – kto może wziąć udział w hackathonie?
Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Nie trzeba umieć programować, ale trzeba podjąć wyzwanie – 24 godziny pracy non-stop! Udział jest szansą na dalszy rozwój swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w kilkuosobowych zespołach. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, do którego można dołączyć już dziś. Każdy z uczestników może liczyć na wsparcie od wyspecjalizowanych opiekunów — dotyczy to zarówno kwestii technicznych, jak i sposobów wdrażania pomysłów na rozwiązania poszczególnych zadań.
Maraton programowania
Poza kodowaniem, będzie można posłuchać ciekawych wykładów, a także skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych mentorów. Hackathon HackYeah stwarza mnóstwo możliwości, by każdy uczestnik mógł się rozwinąć i nauczyć czegoś nowego. Organizatorzy przede wszystkim, jak co roku gwarantują świetną zabawę i luźną atmosferę.
Wszelkie nowości dotyczące hackathonu są na bieżąco publikowane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.