Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie świętuje w tym roku ćwierćwiecze działalności. Kulminacyjnym punktem obchodów jubileuszu będzie uroczysta Gala, która odbędzie się 6 października, o godz. 18:00, w Filharmonii Podkarpackiej.

Tego wieczoru zabierzemy Państwa w wyjątkową podróż w czasie i przestrzeni, przypominając zabawne anegdoty oraz przywołując sentymentalne wspomnienia. Zajrzymy do archiwalnych zdjęć i filmów, dokumentujących rozwój Uczelni na przestrzeni minionych 25 lat. Wspomnieniami powrócimy do historii pierwszych absolwentów i pracowników Uczelni i sprawdzimy, jak sobie dzisiaj radzą.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Państwa do obejrzenia tej niezwykłej uroczystości.

W czasie uroczystości nie zabraknie również wzruszeń, gratulacji i podziękowań. W dowód wdzięczności za wieloletnią współpracę Władze Uczelni wręczą Jubileuszowe Odznaczenia osobom oraz instytucjom, które wywarły szczególny wpływ na rozwój WSIiZ. O zabranie głosu poproszony zostanie również główny pomysłodawca i twórca, a obecnie Prezydent Uczelni – dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ.

Galę zwieńczy koncert Cztery pory roku w wykonaniu jednego z najwybitniejszych polskich skrzypków – dra hab. Jakuba Jakowicza (laureat prestiżowych nagród, związany zawodowo z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie) oraz zespołu ARSO Ensemble tworzonego przez koncertmistrzów i solistów Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Z uwagi na niesprzyjający czas pandemii uroczystość będzie miała charakter zamknięty. Udział w świętowaniu Jubileuszu Uczelni będzie możliwy dla szerszej widowni tylko za pośrednictwem transmisji online.

6 października, przed Jubileuszową Galą WSIiZ, odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 połączona z Immatrykulacjami studentów ścieżek polsko- i anglojęzycznych. W trakcie ceremonii JM Rektor dr Wergiliusz Gołąbek wygłosi inauguracyjne przemówienie, wybrzmi pieśń Gaudeamus igitur, a do grona członków społeczności akademickiej przyjęci zostaną studenci pierwszego roku.

Więcej informacji o historii i Jubileuszu WSIiZ dostępnych jest TUTAJ.

Kronika 25-lecia WSIiZ dostępna jest TUTAJ.

Pełna relacja z Jubileuszowego Posiedzenia Senatu i Konwentu dostępna jest TUTAJ.

Relacja z konferencji prasowej dostępna jest TUTAJ.