Uroczystym finisażem zakończyła się międzynarodowa wystawa poświęcona pejzażom miejskim i naturalnym w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej. W projekcie „Landscape – city or nature” wzięło udział 10 wykładowców i 72 studentów z 6 krajów świata.

Wystawa prezentowana w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej to efekt projektu zorganizowanego przez dr Patrycję Longawę oraz mgr Mikołaja Birka. Do wzięcia udziału w wystawie organizatorzy zaprosili wykładowców i studentów z 6 uniwersytetów z: Polski, Indonezji, Korei Południowej, Turcji, USA oraz Chin. Prace uczestników przedstawiały ilustracje natury lub miasta i były stworzone w dwóch różnych stylach:

• grafika wektorowa – opiera się na formach w całości płaskich, bądź z delikatnymi fakturami czy cieniami na elementach wektorowych. Tę część opracowała dr Patrycja Longawa wraz ze studentami z Koła Naukowego Projektowania Graficznego Drugi Wymiar.
  • malarstwo cyfrowe – to połączenie tradycyjnego warsztatu malarskiego czy rysunkowego opierającego się na plamach, liniach oraz kreskach z obrazem uzyskanym poprzez narzędzia cyfrowe. Nad tą częścią pracował mgr Mikołaj Birek wraz ze studentami z Koła Naukowego Malarstwa i Sztuki Cyfrowej

Filmowe podsumowanie finisażu można obejrzeć TUTAJ.

W listopadzie wystawa będzie prezentowana w Dżakarcie (Indonezja).
Projekt realizowany jest w współpracy z międzynarodową organizacją projektowania graficznego Worldwide Graphic Designers (WGD).