19 maja 2009 roku odbył się Dzień Kultury Ukraińskiej. Oj działo się…

Godzina 15:00 zbliżała się coraz szybciej. Na twarzach uczestników widać było zdenerwowanie, ale i wielką radość. – Cieszę się, że mogę polskim kolegom przekazać nieco wiedzy o moim kraju i jego pięknej kulturze – mówił jeden z nich. Kiedy impreza rozpoczęła się na dobre, stres zniknął, ustępując miejsca niezwykłej pasji. Z tej przecież nasi studenci zza wschodniej granicy słyną od lat.

Klub Akademicki WSIiZ wypełniony był do ostatniego miejsca. Co chwilę występy przerywane były burzą oklasków i aplauzu. – Tegoroczny Dzień Kultury Ukraińskiej był niesamowity. Ci ludzie przeszli samych siebie – dzielił się wrażeniami Adam, jeden z gości. Podczas wtorkowej imprezy studenci przybliżyli nam obyczaje i tradycję swego kraju. W części artystycznej mogliśmy usłyszeć przepiękną muzykę, przy akompaniamencie której nasi studenci z Ukrainy zaśpiewali i zatańczyli w strojach ludowych. Publiczności występ bardzo się podobał. Brawa towarzyszyły każdej części popołudnia. Na koniec, aby dopełnić dobrego wrażenia całości, każdy z przybyłych mógł skosztować pyszności z kuchni ukraińskiej.

Dzień Kultury Ukraińskiej zorganizował Dział Rekrutacji we współpracy ze społecznością studentów z Ukrainy. Gratulujemy przedsięwzięcia i prosimy o więcej!

Zdjęcia z Dnia Kultury Ukraińskiej można obejrzeć w GALERII ZDJĘĆ WSIiZ.