Drużyna KU AZS WSIiZ zajęła bardzo wysokie VI miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju. Zwyciężyła grupa z Politechniki Gdańskiej, a na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Reprezentacja KU AZS WSIiZ po bardzo dobrych występach na arenie wojewódzkiej wyruszyła do Warszawy, gdzie w dniach 21-24 kwietnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju. Czterodniowe zawody prowadzone na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zebrały rekordową liczbę 30 uczelni, podzielonych na osiem grup.

W meczach grupowych, nasza ekipa była bezkonkurencyjna. Wygrane 7:0 z UAM Poznań oraz 9:4 z Uniwersytetem Warszawskim pozwoliły wejść do strefy pucharowej z I miejsca. W 1/8 AMP Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pokonała Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 5:3. W ćwierćfinale zaś musieliśmy uznać wyższość późniejszych mistrzów – Politechniki Gdańskiej. Po porażce ćwierćfinałowej naszym unihokeistom przyszło walczyć o miejsca 5-8. W pierwszym z nich wygraliśmy wysoko 12:3 z AWF Warszawa, a drugi pojedynek przegraliśmy po rzutach karnych z Uniwersytetem Zielonogórskim. Dobre wyniki przełożyły się na to, że zdobyliśmy finalnie świetnie VI miejsce, a ponadto zostaliśmy NAJLEPSZĄ UCZELNIĄ NIEPUBLICZNĄ W POLSCE! – relacjonuje udział unihokeistów mgr Piotr Grabowski, sekretarz Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu.

Drużyna KU AZS WSIiZ reprezentowała uczelnię w następującym składzie:

1. Patrycja Krzan
2. Aleksandra Chmiel
3. Julia Jastrząb
4. Bartłomiej Skrabalak
5. Eduard Smal
6. Krzysztof Kamiński
7. Jakub Sujkowski
8. Kacper Cęgiel – grający trener.