Drużyna KU AZS WSIiZ zajęła wysokie IV miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju. Zwyciężyła grupa z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Reprezentacja KU AZS WSIiZ po bardzo dobrych występach na arenie wojewódzkiej wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w unihokeju, które odbyły się w dniach 8-11 czerwca w Rzeszowie. W czterodniowych zawodach prowadzonych na obiektach Politechniki Rzeszowskiej wzięło udział 16 uczelni.

Drużyna KU AZS WSIiZ reprezentowała uczelnię w następującym składzie: Kulig Marcin, Sujkowski Jakub, Krzan Patrycja, Kamiński Krzysztof, Cęgiel Kacper – grający trener, Small Eduard, Kaznecka Barbara, Skrabalak Bartłomiej oraz Derylak Wiktoria.

Jak można było usłyszeć w kuluarach, tegoroczny finał Akademickich Mistrzostw Polski był jednym z najmocniej „obsadzonych” turniejów w ostatnich latach, a na rzeszowskich parkietach wystąpili zawodnicy z najlepszych klubów sportowych w Polsce. Drużyna KU AZS WSIiZ swoje zmagania rozpoczęła w piątek. Rywalami grupowymi byli: Politechnika Rzeszowska, Uczelnia Państwowa Sanok oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Wyniki meczów grupowych zapewniły awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. W niedzielę rozpoczęliśmy fazę pucharową turnieju, czyli bezpośrednią walkę o miejsca medalowe AMP. Zwycięstwo dało nam awans do najlepszej „czwórki” w Polsce! W meczu półfinałowym przyszło nam się mierzyć z drużyną Politechniki Gdańskiej, która broniła zeszłorocznego tytułu. Niestety po pechowej końcówce meczu i rzutach karnych, przegraliśmy mecz o finał. Ostateczne wyniki przełożyły się na to, że jesteśmy czwartą siłą akademickiego unihokeja w Polsce, a ponadto najlepszą drużyną w kraju spośród niepublicznych uczelni! – relacjonuje udział unihokeistów mgr Piotr Grabowski, sekretarz Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu.