Katedra Kosmetologii WSIiZ otrzymała dofinansowanie z programu MEiN „Doskonała Nauka” na organizację II edycji międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej naturalnym kosmetykom i ich składnikom aktywnym Natural Cosmetics International Meeting. Kwota dofinansowania to 112 200,00 zł. Konferencja odbędzie się 20-22 września 2023 w Kielnarowej.

Konferencja Natural Cosmetics International Meeting ma na celu prezentację najnowszych osiagnięć z zakresu otrzymywania i badania skuteczności naturalnych kosmetyków i ich składników aktywnych, a także integrację środowiska naukowego i firm kosmetycznych (producentów kosmetyków i surowców kosmetycznych, a także firmy oferujące analizy kosmetyków i organizacje certyfikujące naturalne kosmetyki).

Swój udział w II edycji konferencji zapowiedzili już m. in. naukowcy z Austrii, Grecji, Francji, Turcji, Kazachstanu, Mongolii i Indii. W przyszłorocznej edycji  planowane jest również zaangażowanie studentów, którzy będą mogli zaprezentować wyniki swoich badań w trakcie specjalnej sesji posterowej, a komisja złożona z członków Komitetu Naukowego wyłoni najlepsze wystąpienia posterowe – informuje dr Katarzyna Gaweł-Bęben, Dyrektor Laboratorium Hodowli Komórek i Tkanek. Patronat nad wydarzeniem objęło Phytochemical Society of Europe, Komitet Terapii i Nauk o Leku Polskiej Akademii Nauk oraz Austrian Drug Screening Institute.

Natural Cosmetics International Meetings