To nie jest przedłużające się złe samopoczucie, tylko prawdziwa choroba. Często rozwija się latami, skutecznie odbierając radość z życia. Może dotknąć każdego człowieka, bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Zmagają się z nią również studenci.

Przy okazji obchodzonego 23 lutego Światowego Dnia Walki z Depresją przypominamy, że w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania istnieje Akademickie Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii. Osoby potrzebujące mogą umówić się tu na bezpłatne konsultacje psychologiczne, istnieje też możliwość wzięcia udziału w warsztatach, które poprawiają jakość życia emocjonalnego.

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Charakteryzuje ją uporczywy smutek, brak energii, brak zainteresowania czynnościami, które dotąd sprawiały przyjemność i dawały satysfakcję. To także problemy ze snem (bezsenność lub ospałość), niepokój, trudności z koncentracją, utrata poczucia własnej wartości, poczucie winy lub beznadziei istnienia oraz myśli o samookaleczeniu. Pojawienie się takich objawów wymaga bezzwłocznej konsultacji ze specjalistą!

Link do strony Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii: TUTAJ.

Test Depresji Becka: TUTAJ.

W akcję komunikowania problemu depresji włączyli się również studenci WSIiZ.

Grupa PASSIO zainicjowała akcję społeczną „STOP Presji – Depresja To Nie Wstyd„, w ramach której powstał teledysk z coverem znanego hitu „Dance Monkey”. Michał Zarzycki odpowiadał za realizację teledysku, Ilona Babicz (finalistka konkursu WSIiZ ma Talent) odpowiadała za wokal: