Druga w historii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uroczystość nadania symbolicznego Białego Czepka odbędzie się 20 września 2024 r. (piątek) o godz. 13.00 w Auli KM8 w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej. Ten dzień będzie szczególnie ważny dla naszej społeczności akademickiej, bo tytuł licencjata zostanie nadany nie tylko absolwentom i absolwentkom ścieżki polskojęzycznej, ale również anglojęzycznej.

Ceremonia nadania Pielęgniarskiego Czepka wydarzenie pełne wzruszeń i dumy, zarówno dla studentów, jak i dla wykładowców. W trakcie uroczystości absolwenci i absolwentki złożą uroczyste ślubowanie, w którym zobowiążą się do przestrzegania najwyższych standardów etycznych i profesjonalnych w swojej przyszłej pracy. W treści przysięgi zawrą obietnicę sprawowania profesjonalnej opieki nad życiem i zdrowiem ludzkim, przeciwdziałania cierpieniu, zapobiegania chorobom oraz współuczestniczenia w procesie terapeutycznym.

Cieszymy się, że kolejni absolwenci i absolwentki Kolegium Medycznego WSIiZ z kierunku Pielęgniarstwo zasilą szeregi pracowników służby zdrowia. Ich doskonałe przygotowanie będzie cennym wsparciem społeczności medycznej. Dostajemy wiele ciepłych słów na temat postawy, wiedzy i umiejętności naszych absolwentów, co tym bardziej cieszy. Dodatkowo mocno wierzymy w sukces zawodowy naszych absolwentów Pielęgniarstwa na ścieżce anglojęzycznej, którzy niewątpliwie będą rozchwytywani na europejskim rynku usług medycznych, czego życzymy im z całego serca. Mamy nadzieję, że niektórzy z nich zechcą jednak związać swoje życie zawodowe z Polską – mówi Dziekanka Kolegium Medycznego dr hab. Katarzyna Gaweł – Bęben, prof. WSIiZ.

Grupa pielęgniarek ubranych w kitle i czepki

Uroczystość wręczenia Dyplomu Licencjata Pielęgniarstwa połączona z symbolicznym nadaniem czepka pielęgniarskiego symbolizuje nie tylko zakończenie nauki, ale także potwierdza gotowość młodych ludzi do pełnienia odpowiedzialnej roli zawodowej. Absolwenci i absolwentki, którzy po trzech latach intensywnych studiów i praktyk zdobyli nieocenione doświadczenie podczas szkoleń i staży w renomowanych placówkach medycznych, wkrótce rozpoczną swoją profesjonalną karierę.

Pierwszy rocznik studiów na kierunku Pielęgniarstwo we WSIiZ rozpoczął swoje kształcenie w 2020 roku. W 2023 roku dyplomy odebrało blisko 40 absolwentek i absolwentów (w tym 3 panowie). W roku obecnym dyplomy odbierze 27 osób, które zakończyły studia na polskojęzycznej ścieżce kształcenia (w tym jeden pan), oraz 16 osób, które studiowały na ścieżce anglojęzycznej (w tym 6 panów). Są to obywatele krajów: Zimbabwe, Nigeria, Kenia i Republika Południowej Afryki.