Cyberataki zdarzają się coraz częściej, a ich ofiarami są zarówno firmy, jak i zwykli użytkownicy poczty elektronicznej, właściciele kont bankowych czy osoby aktywne na portalach społecznościowych. Jak się zabezpieczać przed internetowymi przestępcami i co robić, gdy do ataku mimo wszystko dojdzie? Odpowiedź dają studia na specjalizacji Cybersecurity (Ceberbezpieczeństwo).

Cybersecurity we WSIiZ to specjalizacja na II stopniu na kierunku Informatyka. Uczelnia oferuje kształcenie w języku  angielskim, a studia realizowane są w trybie stacjonarnym. Cyberbezpieczeństwo przeznaczone jest przede wszystkim dla osób pragnących rozwijać wiedzę i umiejętności w zakresie systemów bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych.

Czego można nauczyć się na specjalizacji Cybersecurity?

Nauka w trakcie studiów obejmuje szeroki zakres zagadnień m.in. z podstaw cyberbezpieczeństwa, monitorowania i wykrywania zagrożeń bezpieczeństwa, czy bezpieczeństwa sieci. Studenci będę mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach CCNA Cyber Ops, które są zalecane dla osób pracujących na stanowisku Analityka ds. cyberbezpieczeństwa.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zapewnia studentom specjalności Cybersecurity dostęp do wielu licznych laboratoriów, w tym: Laboratorium Projektowania Sieci Komputerowych i Teleinformatycznych, Laboratorium Technologii Bezprzewodowych, Laboratorium Technik Odzyskiwania Danych czy Laboratorium Technik Nauczania Wspomaganych Nowoczesnymi Technologiami Telekomunikacyjnymi.

Ukończenie studiów pozwala na podjęcie pracy jako np. analityk bezpieczeństwa, analityk zagrożeń, inżynier działy reagowania na incydenty, czy administrator bezpieczeństwa.

„Od wielu lat współpracujemy z WSIiZ w Rzeszowie w zakresie naboru specjalistów IT. Potwierdzam gotowość do zatrudnienia absolwentów WSIiZ specjalności Cyberbezpieczeństwo w Biurze Teleinformatyki CBA – po pozytywnym zakończeniu postępowania rekrutacyjnego” – mówi Dyrektor Biura ds. Teleinformatyki CBA. Dodatkowo, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego również potwierdza zapotrzebowanie na absolwentów specjalności cyberbezpieczeństwo i prowadzi rekrutacje swoich pracowników za pośrednictwem Biura Karier WSIiZ.

Specjalność prowadzona jest pod patronatem firmy Cisco.