Co to znaczy być złapanym w sieć, w jaki sposób możemy osiągnąć cyfrową równowagę i jakie objawy mieli studenci, którzy przez tydzień musieli żyć offline? Między innymi tego będzie dotyczyć najbliższy wykład z cyklu „Przybij piątkę nauce”. Wygłosi go dr Barbara Przywara, zajmująca się naukowo socjologią internetu.
Internet stał się nieodłączną częścią życia współczesnego człowieka. Nie tylko ułatwia i umożliwia nam codzienną pracę i naukę, ale także daje przestrzeń do relacji towarzyskich oraz dostęp do rozrywki. Ale czy dziś umielibyśmy żyć zupełnie offline? Z jakimi wyzwaniami musiałoby się to wiązać? W czasach pandemii Covid-19, gdy kolejne obszary naszego życia jeszcze mocniej zanurzyły nas w sieci, coraz trudniej jest wyobrazić sobie taki scenariusz. A może ważniejsze dla współczesnego człowieka jest to, aby udało mu się odnaleźć cyfrowo – analogową równowagę?
Wykład będący częścią projektu „Przybij piątkę nauce” odbędzie się 19 stycznia br. (środa) o godz. 18:00 na Facebooku WSIiZ oraz o godz. 19:00 na YouTube WSIiZ.
Dr Barbara Przywara – Doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół psychospołecznych aspektów internetu i nowych mediów, a także procesów mediatyzacji różnych sfer życia.
O projekcie „Przybij piątkę nauce”
W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie bezpłatnie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w 3. środę każdego miesiąca do udziału w spotkaniach, które – mamy nadzieję – są znakomitym instrumentem dyfuzji wiedzy i popularyzacji nauki.