16 marca 2010 roku odbyła się w murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie główna impreza MIESIĄCA CHIŃSKIEGO. Gościł na niej znany autor książek o Chinach, Radosław Pyffel.

Wystąpienie autora m.in. książek "Państwo środka od środka" czy "Chińska Ruletka" porwało kilkuset obecnych. Uczelnię odwiedzili uczniowie rzeszowskich liceów, choć nie tylko. Tomek z LO z Tyczyna z takich inicjatyw Uczelni jest bardzo zadowolony – Nie wiedziałem, że w Rzeszowie jest taka Uczelnia, która robi tak fantastyczne imprezy. To z jednej strony świetna zabawa, a z drugiej spora porcja wiedzy.

Młodzież sporo dowiedziała się o Chinach, ich barwnej historii i kulturze. – Nie wiedziałam, że takie państwo, kojarzone przeze mnie przeważnie z tego, że panuje tam komunizm, jest z drugiej strony tak ciekawym i pięknym krajem – dzieli się swoimi wrażeniami Basia z jednego z rzeszowskich liceum.

Organizatorzy przygotowali także sporo konkursów, w których wykazując się wiedzą o Chinach, wygrywali atrakcyjne nagrody.

Organizatorem MIESIĄCA CHIŃSKIEGO, a więc także środowej imprezy był Instytut Badań nad Cywilizacjami WSIiZ.

Zdjęcia: Adam Janusz