„Feminist Film Theory: The Impact of Female Representation in Modern Movies” – to tytuł artykułu, jaki ukazał się w czasopiśmie Studia Humana. Autorką publikacji jest Katarzyna Wilk, studentka kierunku Filologia angielska na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W artykule pokazuję nierówności i dyskryminację, z którą spotykają się kobiety – zarówno aktorki, jak i producentki oraz reżyserki – w świecie filmu, szczególnie w USA. Zwracam uwagę na istniejące mechanizmy wykluczania i dyskryminacji, jak i na powielanie stereotypów – tak o swoim artykule mówi Katarzyna Wilk.

Artykuł pt. „Feminist Film Theory: The Impact of Female Representation in Modern Movies”, powstał jako efekt prac studentki w Kole Naukowym Filozofii Feministycznej, którego jest członkinią, i w którym wygłosiła prezentację poświęconą tej tematyce. Katarzyna Wilk interesuje się nauką języków obcych oraz podróżami, a także uwielbia uczyć innych. Jej pasje rozwijają umiejętności komunikacyjne i międzykulturowe, co wzbogaca jej podejście do badań nad reprezentacją kobiet w filmie. Wolny czas Pani Kasia spędza ze swoim ukochanym psem rasy corgi.

„Studia Humana” to interdyscyplinarne czasopismo elektroniczne, którego autorzy stawiają sobie za cel badania nad zrozumieniem państw i społeczeństwa z użyciem koncepcji wywodzących się z takich dyscyplin jak: filozofia, nauki polityczne, ekonomia czy socjologia. SH aspiruje do bycia miejscem spotkań naukowców z państw post-socjoalistycznych z badaczami z innych państw świata,  wydawcą czasopisma jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.