Absolwentka kierunku Filologia angielska z językiem chińskim, Agnieszka Kąkol, została beneficjentką stypendium International Chinese Language Teachers Scholarship (国际中文教师奖学金) i  będzie uczestniczyła w kursie języka i kultury chińskiej na Uniwersytecie Syczuańskim w Chengdu (四川大学).

Pani Agnieszka Kąkol studia na kierunku Filologia angielska (specjalizacja tłumaczeniowa z językiem chińskim) rozpoczęła w 2019 roku. Jej nauczycielką chińskiego była pani Qinghua Zhang-Żyradzka. W trakcie studiów pani Agnieszka Kąkol brała udział w kursach online prowadzonych przez Anshan Normal University – uczelni partnerskiej dla WSIiZ.  Od września 2022 roku, przez 3 semestry, studentka kontynuowała naukę na kursie języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza.

Bardzo ważną rolę w mojej przygodzie z językiem chińskim odegrała pani Qinghua Zhang-Żyradzka, która zmotywowała mnie i pomogła rozwijać zainteresowanie językiem i kulturą Państwa Środka. Dzięki jej zaangażowaniu, serdeczności i otwartości, chętniej i łatwiej przyswajałam wiedzę. To wszystko przyczyniło się do tego, iż po ukończeniu studiów licencjackich na WSIiZ nadal chcę kontynuować naukę języka i rozwijać się w tej dziedzinie – opowiada pani Agnieszka Kąkol.

Trzymamy kciuki za dalszą edukację i przyszłe sukcesy zawodowe!

Agnieszka Kąkol z dyplomem WSIiZ przed budynkiem uczelni