Za nami 12. edycja Narodowego Czytania – akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej, organizowanej pod auspicjami Prezydenta RP. W tym roku w całym kraju czytano „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W Rzeszowie swoją interpretacją tej powieści podzielił się m.in. Rektor WSIiZ, dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ.

Narodowe czytanie w Rzeszowie odbyło się w Ogrodach Bernardyńskich. Fragmenty powieści odczytali m.in. Konrad Fijołek – Prezydent Miasta Rzeszowa, Krystyna Stachowska – Wiceprezydent Rzeszowa czy dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ – Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Podczas następnych edycji czytano m.in.: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa oraz „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

fot. WiMBP