Seminarium Naukoznawcze to nowy cykl wykładów organizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w roku akademickim 2024/2025. Wykłady prowadzić będą naukowcy z rzeszowskich uczelni. Seminarium inaugurującym cyklu będzie wystąpienie prof. Jana Woleńskiego pod tytułem „Pojęcie nauki i klasyfikacja nauk”, które odbędzie się 16 października br.

Nowy rok akademicki, to nowy cykl seminariów naukowych organizowanych przez WSIiZ. Seminarium Naukoznawcze odbywać się będzie raz w miesiącu. Poszczególne seminaria prowadzone będą przez różnych naukowców, zarówno z naszej Uczelni, jak i innych uczelni rzeszowskich. Tematyka seminariów poświęcona będzie wybranym problemom z zakresu naukoznawstwa, jak i metodologii poszczególnych nauk. Wśród tematów planowanych na nadchodzący rok akademicki znajdują się między innymi – „Nauki teoretyczne i stosowane”, „Matematyka i jej zastosowania”, „Odpowiedzialność uczonych”, „Teoria i praktyka w medycynie”.

Nowy cykl seminariów otworzy wystąpienie inaugurujące prof. Jana Woleńskiego – polskiego filozofa analitycznego, teoretyka prawa, logika, epistemologa i filozofa języka, badacza koncepcji prawdy oraz dokonań szkoły lwowsko-warszawskiej, profesora nauk humanistycznych. Prof. Jan Woleński jest autorem lub współautorem prawie 2000 publikacji naukowych i popularnych, z czego 650 zostało napisanych w językach obcych.

Seminarium prof. Jana Woleńskiego pod tytułem „Pojęcie nauki i klasyfikacja nauk” odbędzie się 16 października 2024 roku o godz. 12.00, w Sali Senatu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przy ul. Sucharskiego 2.