Studenci pierwszego roku spotkali się na Welcome Day we WSIiZ. Poznali Rektora, przewodniczącego Samorządu Studenckiego, a dr Łukasz Błąd z dozą humoru uchylił rąbka tajemnicy, jak wygląda studenckie życie na Uczelni. Studenci mogli nawiązać nowe znajomości i poznać WSIiZ od środka. Teraz przyszedł czas na solidne zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Welcome Day – studencki startUP!

Welcome Day był doskonałą okazją do zapoznania się z uczelnią oraz jej infrastrukturą. Studenci pierwszego roku mogli spotkać się z kolegami i koleżankami ze swoich kierunków oraz poznać starszych studentów i wykładowców. Zagubionym jeszcze w nowej rzeczywistości świeżo upieczonym żakom szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programu studiów, stypendiów oraz oferty dodatkowej: kół naukowych, działań Samorządu Studenckiego, praktyk i wyjazdów zagranicznych udzielali wykładowcy i studenci WSIiZ.

Studentów pierwszego roku przywitali Rektor dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, oraz dr Barbara Przywara, Prorektorka ds. Nauczania. Marzena Furtak-Żebracka z Urzędu Miasta Rzeszowa przedstawiła udogodnienia i atrakcje jakie oferuje Rzeszów. Pierwszoroczniacy poznali także Szymona Przeszło – Przewodniczącego Rady Samorządy Studenckiego. Na koniec części oficjalnej dr Łukasz Błąd, już trochę mniej oficjalnie, wyjawił przed nowymi studentami kilka uczelnianych tajemnic.

Następnie przyszedł czas na integrację, poczęstunek, grę terenową oraz odkrywanie uczelnianych zakamarków, a także wizytę w Akademickim Klubie IQ i rozmowy ze studentami i wykładowcami poszczególnych kierunków.

Zapytaliśmy kilkoro nowych studentów o wybór Uczelni i ich oczekiwania:

Bartek student kierunku Aviation Management: Urodziłem się w Szkocji i angielski jest moim głównym językiem, a lotnictwo zawsze było ważną częścią mojego życia. Chciałem wybrać studia związane z lotnictwem i chciałem studiować w języku angielskim, dlatego wybrałem WSIiZ. Moim celem jest znalezienie po tych studiach pracy w lotnictwie.

Igor student kierunku Informatyka: Zdecydowałem się na WSIiZ, ponieważ studiował tu mój brat, a informatyka jest moją pasją, choć nie przepadam za programowaniem. Liczę, że te studia otworzą przede mną nowe perspektywy i dużo się tu nauczę. Po studiach spodziewam się niespodziewanego.

Zuzanna studentka kierunek Pielęgniarstwo: Wcześniej studiowałam na innej uczelni. Po studiach tutaj spodziewam się miłej atmosfery i przede wszystkim praktycznej nauki zawodu i przygotowania do przyszłego życia.

Mikołaj student kierunku Informatyka: Wybrałem uczelnię blisko mojego mieszkania, na razie wszystko wygląda bardzo dobrze. Po studiach na WSIiZ spodziewam się, że zdobędę doświadczenie i pracę zgodną z kierunkiem moich studiów. Programowanie jest czymś, z czym chcę związać swoją przyszłość.

Aleksandra studentka kierunek Pielęgniarstwo: O WSIiZ powiedziała mi moja mama, poznając uczelnie spodobała mi się panująca na niej atmosfera i stwierdziłam, że chcę tu studiować. Wybrałam pielęgniarstwo, bo uważam, że na tym kierunku odnajdę się najlepiej. Mam nadzieję, że sobie poradzę z nauką, i że wszystko będzie dobrze. Idę na żywioł.

Filip student kierunku Fizjoterapia: O WSIiZ dowiedziałem się z mediów społecznościowych, bardzo mi się spodobała i zdecydowałem, że ta uczelnia będzie dla mnie najlepsza. Po studiach oczekuję, że solidnie nauczą mnie mojego zawodu i znajdę pracę.

Katarzyna studentka Filologii: Na WSIiZ studiują moi znajomi, dlatego wybrałam tą uczelnię. Po studiach spodziewam się wszystkiego dobrego, ponieważ moi znajomi ciągle je zachwalają.

Filip student kierunku Fizjoterapia: Wybrałem WSIiZ dlatego, że daje duże możliwości rozwoju w kierunku moich studiów. Mam nadzieję, że te studia nie będą bardzo ciężkie, i że studiowanie będzie przyjemne.

Życzymy studentom pierwszego roku powodzenia, wytrwałości i wielu sukcesów.