Co to znaczy być dziś Polką i jakie główne problemy dotykają kobiet w naszym kraju? Czy jesteśmy w momencie przełomowym? Rozmowa Joanny Kuciel-Frydryszak, s. Małgorzaty Chmielewskiej i dr hab. prof. UR Anny Siewierskiej, podczas spotkania „Polek portret własny”, które odbyło się w kwietniu 2024 roku w ramach V edycji cyklu „W labiryncie świata”, jest teraz dostępna w formie podcastu.
Polki czują się dziś zagubione i zmęczone, szukają źródeł tego swojego zmęczenia i chcą coś zmienić. Czuję, że to szczególny moment – mówiła podczas spotkania Joanna Kuciel-Frydryszek, autorka książki „Chłopki”. Politolożka prof. Anna Siewierska podkreślała, że kobiety żyją pod silną presją bycia idealną i skuteczną, i jest to dla nich niezwykle trudne, a siostra Małgorzata Chmielewska apelowała – Nie dajmy się zamęczyć.
Dyskusję o tym, co to znaczy być Polką w 2024 roku i jakie główne problemy dotykają dziś kobiet w naszym kraju poprowadziła red. Katarzyna Kubisiowska, członkini redakcji Tygodnika Powszechnego. Rozmowa i przedstawienie swoich punktów widzenia, w odniesieniu między innymi do podziału obowiązków domowych, siostrzeństwa, jak i presji bycia idealną kobietą, wiązały się z wieloma emocjami. Wysłuchaj nagrania ze spotkania „Polek portret własny” w formie audio.
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko naszych studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.
Podcasty w ostatnich latach stały się jednym z bardziej popularnych formatów komunikacji. Dostarczają nie tylko rozrywki, ale są także wartościowym źródłem informacji na przeróżne tematy – od wiadomości ze świata, przez naukę i kulturę, aż po osobiste historie. Dają możliwość odkrycia interesujących pasji i nauczenia się nowych umiejętności, a to wszystko w wygodnej formie dźwiękowej. Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilne: Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie. Podcasty publikowane są co dwa tygodnie w czwartki.