Dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ, podczas swojego wykładu pt. „Nie będzie żywności bez bioróżnorodności”, opowiedziała o bioróżnorodności i jej znaczeniu dla rolnictwa. Wykład odbył się w ramach V edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”. Teraz nagranie ze spotkania jest dostępne w formie podcastu.

Aktualnie mówi się bardzo dużo o klimacie. Nawet tego lata obserwujemy znów rosnące temperatury, ale ciągle niewystarczająco dużo mówimy o bioróżnorodności. Prawda jest taka, że zmiany klimatyczne oraz masowe wymieranie gatunków są procesami, które łączą się ze sobą. Jednocześnie obydwa te procesy mają fundamentalne znaczenie dla rolnictwa i dla wytwarzania żywności – mówi dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ. Podczas wykładu pt. „Nie będzie żywności bez bioróżnorodności”, który odbył się we wrześniu 2023 r., Prelegentka poruszyła tematy związane z wpływem uprzemysłowienia rolnictwa na bioróżnorodność, a także skupiła się na pozytywnych aspektach bioróżnorodności – jak dzięki bioróżnorodności możemy rezygnować z tzw. chemii rolnej, czyli z syntetycznych pestycydów oraz z nawozów sztucznych. Wysłuchaj nagrania ze spotkania w formie audio.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko naszych studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.

Podcasty w ostatnich latach stały się jednym z bardziej popularnych formatów komunikacji. Dostarczają nie tylko rozrywki, ale są także wartościowym źródłem informacji na przeróżne tematy – od wiadomości ze świata, przez naukę i kulturę, aż po osobiste historie. Dają możliwość odkrycia interesujących pasji i nauczenia się nowych umiejętności, a to wszystko w wygodnej formie dźwiękowej. Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilne: SpotifyApple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie. Podcasty publikowane są co dwa tygodnie w czwartki.