Dostrzegając współczesne wyzwania dla społeczeństwa i środowiska naturalnego, w ramach IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” zapraszamy do wysłuchania wykładów, które będą poświęcone tematyce zrównoważonego rozwoju. Zachęcając wszystkich do przybijania z nami w każdą trzecią środę miesiąca Piątki na zielono, chcemy stworzyć płaszczyzny porozumiewania się różnych nauk w dziedzinie rozumienia idei zrównoważonego rozwoju i edukowania. Upowszechniając wiedzę, dążymy do zwiększenia świadomości na temat tego, w jaki sposób możemy przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, a także poprawy jakości życia – nie tylko swojego, ale również lokalnej i globalnej społeczności.
W ramach 9 wykładów poruszone zostaną zagadnienia dot. rozwoju społecznego, rozwoju gospodarczego, ochrony środowiska, a także profilaktyki zdrowotnej. Ponadto, Prelegenci odpowiedzą na pytania słuchaczy, a także przedstawiają najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego. Dlatego już dziś zachęcamy do przesyłania pytań na adres: bow@wsiz.edu.pl
IV edycja cyklu jest dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.
W trakcie wykładów skupiamy się na kwestiach dotyczących ochrony klimatu i środowiska, a także sfery psychicznej i społecznej. Ponadto cztery spotkania poświęcone zostaną umiejętnościom krytycznego myślenia. Wykłady realizowane w każdą trzecią środę miesiąca pomogą nam zrozumieć wyzwania, przed jakimi stoi nasza cywilizacja. Dołącz do wykładów, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy przyczynić się do lepszego jutra i jak radzić sobie z trudnościami, jakie stawia przed nami współczesny świat. Upowszechniając wiedzę, dążymy także do zwiększenia świadomości na temat tego, w jaki sposób możemy przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, a także poprawy jakości życia – nie tylko swojego, ale również lokalnej i globalnej społeczności.
W ramach poszczególnych wykładów Prelegenci odpowiedzą na pytania słuchaczy, dlatego już dziś zachęcamy do przesyłania pytań na adres: bow@wsiz.edu.pl
V edycja cyklu jest dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.
Szczegółowy program spotkań:
dr Wojciech Szymalski
prof. dr hab. Joanna Kostecka
dr hab. Łukasz Łuczaj
dr Joanna Świętoniowska
dr Łukasz Lamża
dr Tomasz Rożek
lek. Róża Hajkuś
dr hab. inż. Zbigniew Karaczun, prof. SGGW
dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ
dr hab. Paulina Kramarz prof. UJ
prof. dr hab. Małgorzata Bzowska–Bakalarz
dr Ewa Wojdyło-Osiatyńska
Marzena Trąd
prof. dr hab. Dariusz Doliński
dr Krzysztof Ciesielski, prof. UJ
Karol Wójcicki
dr Joanna Wójcik
dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ
* z uwagi na odległy horyzont czasowy Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w liście prelegentów