PROF. DR HAB. PIOTR SZTOMPKA

PROF. DR HAB. PIOTR SZTOMPKA

PROF. DR HAB. PIOTR SZTOMPKA

Prof dr hab. Piotr Sztompka – jest profesorem honorowym (emerytowanym) Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowcą Wyższej Szkoły Europejskiej im. J.Tischnera. Członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, oraz dwóch akademii zagranicznych: American Academy of Arts and Sciences oraz Academia Europaea. Doktor honoris causa czterech uczelni polskich i zagranicznych. Były Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA). Socjolog, specjalista w zakresie teorii socjologicznych. Jego książki były publikowane w 10 językach: angielskim, chińskim, indonezyjskim, japońskim, perskim, portugalskim, hiszpańskim, ukraińskim, rosyjskim i polskim. Prowadził wykłady w 7 krajach, w tym kilkunastokrotnie w USA.

Ostatnio w Polsce opublikował: „Słownik socjologiczny; 1000 pojęć” (2020), oraz „Socjologia: wykłady o społeczeństwie” (2021).

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2