o. dr Ksawery Knotz

o. dr Ksawery Knotz

o. dr Ksawery Knotz

O. DR KSAWERY KNOTZ – kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii, rekolekcjonista, duszpasterz małżeństw

Od 1991 roku jest kapłanem w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Studiował na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie, we Fryburgu i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był m.in. duszpasterzem akademickim, prowadził grupę Odnowy w Duchu Świętym i wspólnotę neokatechumenalną.

Jest wykładowcą teologii pastoralnej w WSD Braci Mniejszych Kapucynów. Pełni również funkcję wikarego wspólnoty Domu Rekolekcyjnego w Skomielnej Czarnej. Prowadzi liczne rekolekcje dla małżeństw. Jest asystentem kościelnym Komunii Małżeństw oraz członkiem Zespołu Laboratorium WIĘZI.

Autor książek: „Akt małżeński – szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem” (2001), „Seks jakiego nie znacie” (2009), „Nie bójcie się seksu” (2009), „Seks jest boski” (2010), „Zaślubiny w Bogu mężczyzny i kobiety” (2015), „Obudzić sakrament małżeństwa” (2018).

Po publikacji książki o życiu seksualnym małżeństw i po kontrowersjach jakie swoją treścią wzbudziła o. Ksawery Knotz stworzył w 2004 roku portal internetowy www.szansaspotkania.pl. Portal poświęcony jest duchowości małżeńskiej i problemom moralnym związanym z seksualnością. Portal został laureatem „Ogólnopolskiego Konkursu Chrześcijańskich Witryn Internetowych”.

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2