PROF. JERZY BRALCZYK

PROF. JERZY BRALCZYK

PROF. JERZY BRALCZYK – wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.

Od wielu lat wykłada w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi działalność popularyzatorską w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa. Jest autorem licznych programów radiowych i telewizyjnych.

Autor wielu publikacji m.in: „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Język na sprzedaż”, „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”, „Mój język prywatny”, „Leksykon nowych zdań polskich”, „444 zdania polskie”, „Jeść!!!”, „500 zdań polskich”, a także współautor publikacji: „Wszystko zależy od przyimka”, „Kiełbasa i sznurek”, „Na drugie Stanisław”, „Pokochawszy. O miłości w języku”.

Zbiera wydania „Pana Tadeusza” i stare podręczniki dobrego zachowania i mówienia. Jak sam o sobie mówi „oprócz językoznawstwa interesuje się … życiem”.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (1988) oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1998).

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2