W październiku 2020 roku czasopismo naukowe „Lancet” opublikowało zatrważające informacje, że 11 milionów ludzi umiera przedwcześnie z powodu nieodpowiedniego odżywiania się. Co należy zrobić, by zacząć prawidłowo się odżywiać? W ramach grudniowej odsłony „Przybij piątkę nauce” zapraszamy na wykład red. Katarzyny Bosackiej pt. „Czy wiesz, co jesz?”.
Ludwig Feuerbach, niemiecki filozof, żyjący w XIX wieku, nazywany przez niektórych pierwszym przedstawicielem gastrozofii, powiedział: pożywienie zmienia się w krew, krew w serce i mózg, materię myśli i emocji. Pożywienie człowieka jest fundamentem kultury i uczuć. Jeśli chcecie, by lud był lepszy, miast prawić kazania o grzechu, dajcie mu lepiej jeść. Człowiek jest tym, co je. Zatem, czym jesteśmy? Jaki był, Czytelniku, Twój ostatni posiłek?
O czym opowie Katarzyna Bosacka?
Opowiem o zdrowych zakupach, o zdrowym żywieniu, o tym czy warto jeść sezonowo, a może bardziej wymyślnie? Do wszystkich tych informacji podam podstawy naukowe, bo ważne jest to żeby szerzyć informacje, w które wierzy nauka i które nam podaje – zapowiada wykład red. Katarzyna Bosacka.
Wykład będący częścią projektu „Przybij piątkę nauce” odbędzie się 15 grudnia br. (środa) o godz. 18:00 na Facebooku WSIiZ oraz o godz. 19:00 na YouTube WSIiZ.
Katarzyna Bosacka – polska dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny i wychowania dzieci. Szefowa działu urody i zdrowia w „Wysokich Obcasach”. Od 2019 roku prowadzi kanał na platformie YouTube pod nazwą EkoBosacka, gdzie podejmuje tematy podobne do tych z programów, które niegdyś prowadziła. Jej filmy cieszą się dużą popularnością. W 2020 roku red. Bosacka dołączyła do obsady TTV, gdzie aktualnie prowadzi swój program DeFacto Bosacka, natomiast od jesieni 2021 roku prowadzi również program Mądrzejemy w TVN.
O projekcie „Przybij piątkę nauce”
W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie bezpłatnie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w 3. środę każdego miesiąca do udziału w spotkaniach, które – mamy nadzieję – są znakomitym instrumentem dyfuzji wiedzy i popularyzacji nauki.