24 Koła Naukowe i 8 Organizacji Studenckich 21 listopada 2011 roku walczyło w konkursie na najlepiej zaaranżowane i prowadzone stoisko. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podczas V Dnia Kół Naukowych i Organizacji Studenckich pokazała, że studia to nie tylko nauka w salach wykładowych i laboratoryjnych. To także czas, na rozwijanie własnych pasji, szkolenie warsztatu i realizowanie własnych marzeń.

W tym dniu Klub Akademicki odwiedziło blisko 1000 osób. Zainteresowanych nie brakowało. Podczas spotkania członkowie wszystkich Kół Naukowych i Organizacji Studenckich prezentowali swoje osiągnięcia i plany, a przede wszystkim odpowiadali na setki pytań zainteresowanych, przy odpowiednio przygotowanych i zaaranżowanych stoiskach.
Pomysłowość studentów była imponująca, nie tylko w zakresie prezentowanych treści, ale i barwnych, doskonale zaprojektowanych i wykonanych strojów. Niektóre z nich mogliśmy oglądać podczas pokazu mody zorganizowanego przez dziennikarzy portalu studenckiego studentcafe.pl i gazety studenckiej PRESSJA.

– Studia to czas zdobywania wiedzy niezbędnej do kształtowania przyszłej kariery zawodowej. To także własna działalność naukowa i kulturalna połączona z rozwijaniem pasji. Od lat wzbogacamy ofertę pozadydaktyczną dla studentów. W tym roku rozpoczęły działalność 4 nowe koła: zarządzania zasobami ludzkimi, koło młodych aktywistów dyplomacji, analizy systemowej procesów ekonomicznych oraz koło naukowe nowych technologii programistycznych – wymienia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W tym roku akademickim liczba studentów działających w Kołach Naukowych, a tym samym aktywnie uczestnicząca w życiu uczelni wyniosła ponad 600 osób, jest to średnio 20 osób na jedno koło. Jak widać młodzi ludzie nie spoczywają na laurach, z roku na rok liczba ta cały czas rośnie. W porównaniu z ubiegłym rokiem takich studentów było 480, a przed dwoma laty 250.

Celem tego dnia otwartego było zachęcenie studentów do angażowania się w różne formy aktywności studenckiej – wyjaśnia Monika Ślepecka, jeden z organizatorów wydarzenia. Z pewnością cel ten udało się zrealizować w stu procentach.

Czas spędzony w Klubie Akademickim na pewno nie był czasem straconym. Każdy z „wystawców” starał się zainteresować swoim kołem i zwrócić uwagę możliwie wielu osób. Członkowie Koła Naukowego Centrum Studiów nad Terroryzmem przygotowali pokaz samoobrony. Skuteczne sztuki walki, prezentacja nowoczesnej broni, ale przede wszystkim metody walki z terroryzmem. Przy stanowisku Koła Naukowego "Rehabilitant" można było skorzystać z relaksującego masażu. Koło „Antropologii Kultury” oferowało różnego rodzaju „wróżby” – z kart, z dłoni oraz kuli – tam też, można było degustować napój prawdy, którym był zakwas Ukraiński. Koło Fotografii natomiast przygotowało „nowoczesny” aparat, który robił zdjęcia „osobowości”.

Po raz kolejny można też było zwiedzić najnowszą inicjatywę WSIiZ – radio, które funkcjonuje na uczelni już prawie rok – studenci wszystkich kierunków mogli się dowiedzieć jak funkcjonuje radio, mogli wejść do środka i zobaczyć cały proces przygotowania audycji. Chętnych do obejrzenia nowoczesnego studia radiowego, reżyserki i newsroomu było naprawdę wielu.

Uczestnicy spotkania mogli brać udział w konkursach i quizach przygotowanych specjalnie na tą okazję, dotyczyły one tematyki, którą się zajmują koła. Zwiedzający mogli wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. gadżety WSIiZ.
– To jest naprawdę świetny pomysł, by zorganizować taki dzień, bo w jednym miejscu można poznać w krótkim czasie całą ofertę pozadydaktyczną Uczelni, a jest ona naprawdę imponująca – mówi jedna ze studentek.

Zapraszamy na stronę Kół NaukowychOrganizacji Studenckich.

Zobacz, film z V Dnia Otwartego Kół Naukowych i Organizacji Studenckich

zdjęcia: Łukasz Mik