19 lutego 2014 roku, tradycyjnie o godzinie 18:18 w siedzibie WSIiZ w Rzeszowie, odbyło się wyjątkowe Spotkanie ze Sztuką. Tym razem był to finisaż wystawy fotograficznej Anny Edyty Przybysz pod tytułem "Tam piaski śpiewają…" z udziałem autorki. Przy pianinie czas umilała studentka WSIiZ Olga Chernenko. Zagrał też zespół studentów Key Story.

"Tam piaski śpiewają…" to seria 40 zdjęć, które powstały w latach 2004-2007 na terenie Algierii. Anna Edyta Przybysz sfotografowała pustynne krajobrazy, poetycko wydobywając z nich niesamowite barwy, struktury, formy.

Autorka wystawy jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L Schillera w Łodzi (fotografia), członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Union Nationale des Arts Cultureles (UNAC). Fotografią zajmuje się od 1993 roku.

Swoje zainteresowania kieruje głównie na człowieka, jego charakter i osobowość. Jej pasją jest także szeroko rozumiany pejzaż. Ponadto publikuje artykuły z zakresu fotografii oraz tworzy projekty graficzne (okładki, pocztówki, kalendarze, katalogi, strony www itp.). Na swoim koncie ma również zrealizowane projekty filmowe i teatralne. W latach 2004-2006 prowadziła warsztaty fotograficzne dla młodzieży algierskiej (w ramach UNAC). Prowadzi działalność społeczną wspomagając artystycznie fundacje oraz szkoły i przedszkola (za: http://www.fotogaleria.artist.pl/index.php?v=about).
Wystawę Honorowym Patronatem objął Abdelkader Khemri – Ambasador Republiki Algierii w Polsce.