Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otrzymała 85 tys. złotych w ramach tegorocznej dotacji z budżetu Województwa Podkarpackiego.
W ramach wsparcia na rzecz nowo-otwartego kierunku Pielęgniarstwo, planuje się m.in. zakup komory laminarnej klasy II, zakup inkubatora oraz mikroskopu odwróconego. Zakupy inwestycyjne przyczynią się do rozwoju kierunku m.in. dzięki umożliwieniu studentom używania ich na zajęciach pn.: Badania naukowe w pielęgniarstwie, Mikrobiologia i parazytologia, Biochemia i biofizyka, Farmakologia, Chirurgia i pielęgniarstwo chirurgiczne, czy też na zajęciach fakultatywnych pn. Medycyna regeneracyjna. Umożliwi to studentom zapoznanie się z nowoczesnymi technikami pracy laboratoryjnej, a także poszerzy dydaktykę z zakresu: biologii komórki, fizjologii, genetyki, patologii, mikrobiologii i parazytologii. Studenci będą mogli także nauczyć się bezpiecznej i sterylnej pracy z materiałem biologicznym, izolowania materiału biologicznego z tkanek ludzkich, prowadzenia hodowli komórkowych, obserwacji procesów zachodzących w komórkach po stymulacji czynnikami szkodliwymi na poziomie biochemicznym i molekularnym.
W ramach wsparcia na rzecz kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, planuje się zakup: systemu VIVE Pro Eye VR zaprojektowanego, by jednocześnie doświadczać wirtualnej rzeczywistości, jak i badać zachowania (ruch gałki ocznej, fiksację) użytkownika. System będzie pozwalał na badanie symulacji/ doświadczeń dzięki precyzyjnej technologii śledzenia oczu, jak również zakup profesjonalnego pełnoklatkowego bezlusterkowca (aparatu cyfrowego) służącego do nagrywania materiałów wideo.
Kierunek Pielęgniarstwo został otworzony w roku akademickim 2019/2020. Aktualnie studiuje na nim ok. 40 osób. Na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna kształci się obecnie ok. 500 osób. Prowadzonych jest siedem specjalności, w tym specjalność związana z kreacją VR (są to Projektowanie gier komputerowych, Digital Media, Projektowanie UX, Graphic Design, Komunikacja wizualna, Projektowanie na potrzeby druku 3d, Grafika multimedialna).