Studenci z Koła Naukowego Finansów FLOW z WSIiZ wygrali jeden z konkursów podczas międzynarodowych zmagań inwestycyjnych Rotman European Trading Contest, organizowanych w Rzymie przez Uniwersytet LUISS Guido Carli.

Drużyna WSIiZ wygrała konkurs w części poświęconej tradycyjnemu handlowi giełdowemu. Zajęła także wysoką szóstą pozycję w części poświęconej opcjom. W klasyfikacji generalnej nasi studenci zajęli dziewiętnaste miejsce.

Ideą konkursu było sprawdzenie praktycznych umiejętności uczestników w zakresie handlu na rynkach giełdowych. Zadania obejmowały tematykę handlu akcjami, energią, opcjami, tradycyjny handel giełdowy oraz umiejętność reakcji na informację z zakresu fuzji i przejęć. Pomimo, że ranking końcowy tworzony był na podstawie sumy punktów ze wszystkich części konkursu, osobno wyróżniano zwycięzców poszczególnych części.

Konkurs był dla uczestników doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej w warunkach jej praktycznego wykorzystania, ale także nawiązania rozległych kontaktów z ludźmi z całej Europy. Była to także okazja do zaprezentowania się przed potencjalnymi pracodawcami – firmami sponsorującymi konkurs.

Konkurs odbył się w dniach 30 sierpnia – 1 września 2012 roku, a Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie reprezentowali: Mateusz Gronkowski, Ewa Szymkowicz, Łukasz Śnieżek oraz Piotr Murjas. Zespołem opiekował się profesor Andrzej Cwynar.