Patronat nad imprezą w Galerii Rzeszów objęły m.in. telewizje Polsat Sport oraz Discovery Channel. Imprezę poprowadził Maciej "amarow" Pałac, a komentowali i analizowali ją na żywo: Kuba "KubiK" Kubiak, Adam 'destru’ Gil, Mikołaj "Urf" Palimąka i Jakub "Jaszczur 1337" Socha.
Gościliśmy także takie osoby, jak: Piotr "neqs" Lipski – właściciel organizacji SFERIS PRIDE, były komentator CS:GO, Kamil "HopE" Tarka – właściciel organizacji Adversa Esports, który zajmuje się wykładami na temat e-sportu w szkołach publicznych, trener, gracz, pasjonat gier komputerowych oraz Wojciech 'wojtsoN’ Podgórski, redaktor naczelny Polsat E-Sport.
Do rozgrywek zapisało się kilkaset osób z całej Polski. Co sprawia, że tego typu imprezy cieszą się tak dużym powodzeniem?
– Grać warto, ponieważ rozgrywki rozwijają pracę zespołową, komunikację, myślenie taktyczne, które w życiu się bardzo przydają, a nawet jest to duży atut przy szukaniu późniejszej pracy – mówi Bartosz Sieprawski, student WSIiZ z firmy GamerLan.
– Chęć zdrowej rywalizacji i spotkania się ze znajomymi w jednym miejscu wprowadza wspaniałą atmosferę. Zapewniają poczucie konfrontacji z drugą drużyną i możliwość wygrania cennych nagród. To wszystko miłośników gier wyciąga ich z domów. Każdy widz będzie mógł oglądać zmagania swoich kolegów, ulubionych drużyn oglądając na miejscu lub w internecie (stream) – dodaje Bartosz Sieprawski.
Na czym polega gra
Naprzeciw siebie stają dwa zespoły – terroryści oraz próbujące ich powstrzymać siły specjalne. Za każdego wyeliminowanego przeciwnika gracz jest nagradzany gotówką, za którą na początku kolejnej rundy może kupić lepszą broń i uzbrojenie. Counter Strike: Global Offensive to nowa odsłona klasycznej gry sieciowej, która stała się podstawą współczesnego esportu. Gra jest skierowana przede wszystkim do fanów multiplayera i zawiera wiele trybów zabawy. Gracze wcielają się w niej w terrorystów lub antyterrorystów i prowadzą zacięte pojedynki.