Z jednej strony świat stał się wyjątkowo łatwo dostępny i transparentny, z drugiej ogromna ilość informacji i szybkość ich przekazywania, powoduje chaos i szereg zagrożeń. Jak więc ocenić Erę Informacji? To „złoty okres” wolności człowieka czy epoka nowej formy zniewolenia? Jak we współczesnej rzeczywistości funkcjonują tradycyjne media? Czy odgrywają jeszcze jakąś rolę? W jakich obszarach media mają największy wpływ na człowieka? Na czym polega ich rzeczywista władza? Czy dziś potrzebni są jeszcze dziennikarze, specjaliści tworzący media? Informacje i komentarze może przecież stworzyć każdy, a błyskawiczne umieszczenie ich w światowym obiegu jest dziecinnie proste.
Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty pt. „O władzy i panowaniu mediów”. Zaproszenie do dyskusji przyjęli:
prof. Tomasz Goban-Klas – polski socjolog, medioznawca, nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych, em. profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, były sekretarz stanu ds. szkolnictwa wyższego w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu oraz członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Pobierz pełną notę biograficzną.
ks. prof. Józef Kloch – doktor habilitowany filozofii, wykładowca w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski (2003-2015). Jest autorem kilkudziesięciu prac z zakresu filozofii nauki i sztucznej inteligencji, zastosowań informatyki i dydaktyki komputerowej. Pobierz pełną notę biograficzną.
prof. Jerzy Olędzki – prof. nauk humanistycznych, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, członek Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pobierz pełną notę biograficzną.
Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie „O władzy i panowaniu mediów”. Odbędzie się ona w środę 13 kwietnia 2016 roku, o godzinie 11.00, w auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego, w siedzibie WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, uprzejmie prosimy o rejestrację na stronie www.wsiz.edu.pl/debata.