2 maja 2014 roku w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów odbędzie się koncert „Ave Regina Caelorum” – zapomniane i nieznane perły muzyki religijnej.

Wykonawcami koncertu będą połączone chóry: Kameralny z MDK oraz Vox Coelestis z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, a także orkiestra kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Za pulpitem dyrygenckim miejsce zajmie Jerzy Augustyński – inicjator tego muzycznego wydarzenia, a o wykonywanej muzyce opowie publiczności redaktor Piotr Jackowski. Program koncertu wypełnią utwory sakralne okresu renesansu, baroku oraz kompozycje twórców współczesnych inspirowane chorałem gregoriańskim.

W pięknym barokowym wnętrzu kościoła zabrzmią więc psalmy, antyfony Maryjne i motety twórców europejskich, a w finale mało znany i niezwykle rzadko wykonywany motet polskiego mistrza baroku Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego „In virtute Tua”, oparty na tekście XXI Psalmu Dawida.