Prof. dr hab. inż. Władysław Homenda

Studia i aktywność zawodową związał z Politechniką Warszawską: od Studium Podstawowych Problemów Techniki do powstałego po przekształceniach Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. Równocześnie z zatrudnieniem w PW pracował w CICESE, Ensenada, Mexico, współtworzył programy muzyczne Midiscan i Smart Score publikowane przez Musitek, Ojai, California, pracował w Uniwersytecie w Białymstoku na Wydziale Matematyki i Informatyki i na Wydziale Ekonomiczno-Informatycznym w Wilnie. W marcu został zatrudniony w WSIiZ.

Działalność badawcza i dydaktyczna dotyczy teoretycznych podstaw informatyki i inteligentnych technologii obliczeniowych, w szczególności metod przyjaznych dla człowieka oraz odkrywania i przetwarzania wiedzy.

Współpracuje z instytucjami krajowymi i zagranicznymi. Jest członkiem zespołów redakcyjnych kilku międzynarodowych czasopism naukowych i członkiem komitetów programowych wielu cyklicznych międzynarodowych konferencji naukowych.

 

Prowadzone przedmioty:

Materiały dla studentów dostępne są na platformie BlackBoard.

 

KONSULTACJE

W związku z panującym stanem zagrożenia epidemicznego spowodowanego pandemią wirusa COVID-19 i obostrzeniami dotyczącymi szkolnictwa wyższego, konsultacje w semestrze letnim 2020/2021 prowadzone są zarówno w formie tradycyjnej, jak i online. W celu umówienia się na konsultacje tradycyjne wymagany jest kontakt mailowy.

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2,
35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11
fax: +48 17 866 12 22
e-mail: wsiz@wsiz.edu.pl

Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie © 2008-2020