Prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz

Kierownik Katedry Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej.

Profesor w Katedrze Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej.

Zatrudniony w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od 2022 roku.

Profesura belwederska (rok 1994), Doktor nauk medycznych (Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, rok 1983), lekarz medycyny (Akademia Medyczna w Warszawie, rok 1977).

Ukończył studia podyplomowe w Niemczech, Japonii i Kanadzie.

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół: psychiatrii dzieci i młodzieży oraz zdrowia publicznego.

Jest autorem ponad 130 publikacji w dziedzinach takich jak: medycyna, fizjologia człowieka, zdrowie publiczne, zarządzanie w służbie zdrowia oraz telemedycyna.

Wieloletni dyrektor Instytutu–Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dwukrotny konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii, były konsultant wojewódzki pediatrii na Podkarpaciu. W 1998 otrzymał Order Uśmiechu.

Konsultant medyczny Fundacji POLSAT. Jest jednym z założycieli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W czasie wolnym interesuje się literaturą, filmem oraz Krav magą.

Prowadzone przedmioty:

Kliniczny zarys chorób, Zdrowie publiczne, Fizjologia

Materiały dla studentów dostępne są na platformie Moodle.

prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz

Katedra Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej

prof.p.januszewicz@gmail.com

36-020 Tyczyn, Kielnarowa 386 a

p. KD 111

KONSULTACJE

Konsultacje prowadzone są za pośrednictwem poczty mailowej (prof.p.januszewicz@gmail.com)

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2