Dr inż. Janusz Kolbusz

Prodziekan Kolegium Informatyki Stosowanej.
 
Adiunkt w Katedrze Inteligentnych Systemów i Sieci.
 
W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania pracuje od 1998 roku .

Doktor nauk technicznych z zakresu dyscypliny naukowej telekomunikacja (Uniwersytet Technologiczno–Przyrodniczy w Bydgoszczy, rok 2010). Absolwent Politechniki Rzeszowskiej. 
Zainteresowania naukowe koncentrują się wokół tematów związanych z sieciami neuronowymi oraz rozległymi sieciami telekomunikacyjnymi. W szczególności zajmuje się praktycznym zastosowaniem takich zagadnień jak: systemy operacyjne i sieci komputerowe, Internet rzeczy, sieci neuronowe – nowe architektury, algorytmy uczące.
Jest instruktorem Regionalnej Akademii CISCO Systems przy WSIiZ w Rzeszowie. Uzyskane certyfikaty i ukończone szkolenia: Cisco Certified Network Associate (CCNA); Cisco Certified Network Professional (CCNP); CCNA Cybersecurity Operations; Network Security; Internet of Things – IoT Fundamentals: Connecting Things; Cisco Wireless LANs; Cisco HP IT Essentials II: Network Operating Systems, SUN Certified System Administrator for the SOLARIS 8 Operating Environment; SLES 10 – Fundamentals, Administration, Advanced Administration.

Prywatnie interesuje się sportem, w szczególności piłką nożną, narciarstwem oraz turystyką górską.

 

Prowadzone przedmioty:

Podstawy elektrotechniki i elektroniki, Sieciowe systemy operacyjne, Routing i przełączanie w sieciach Cisco, Projekt zespołowy, Seminarium dyplomowe, Pomiary i sterowanie w sieciach sensorowych, Systemy operacyjne, Sieci komputerowe, Systemy informatyczne w logistyce, Proseminarium, Seminarium dyplomowe.

 

Materiały dla studentów dostępne są na platformie BlackBoard.

 

DANE KONTAKTOWE

Dr inż. Janusz Kolbusz
Katedra Inteligentnych Systemów i Sieci
e-mail: jkolbusz@wsiz.edu.pl
36-020 Tyczyn, Kielnarowa 386m
p. KM103
tel.: 017/ 866 11 79

 


KONSULTACJE

W związku z panującym stanem zagrożenia epidemicznego konsultacje dla studentów prowadzone są w formie zdalnej: za pomocą narzędzia CISCO Webex Meetings w ramach funkcji „Pokój osobisty”. W celu skorzystania z konsultacji należy dołączyć do „Pokoju osobistego” w wyznaczonych przez wykładowcę terminach. Link do „Pokoju” jest identyczny dla każdego z nauczycieli, przy czym ostatni człon linku to pierwsza litera imienia i nazwisko danego nauczyciela (bez polskich znaków), np. https://wsiz.webex.com/meet/jkowalski
W uzasadnionych przypadkach konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibie Uczelni, po uprzednim umówieniu się z nauczycielem.

Rzeszów
pok. RA52
Czwartek 
od 8.50 do 9.50
Konsultacje online
Sobota tydz. A przed lub po zajęciach dydaktycznych.

Kielnarowa
Budynek CEM, pok. KM103
Środa tydz. A
od 11.00 do 11.45 
Konsultacje online

Sobota tydz. A przed lub po zajęciach dydaktycznych.

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2,
35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11
fax: +48 17 866 12 22
e-mail: wsiz@wsiz.edu.pl

Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie © 2008-2021