Dr Adam Pałacki

Adiunkt w Katedrze Zarządzania oraz w Katedrze Logistyki i inżynierii procesowej. 

Zatrudniony w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania od 2012 roku. 

Doktor nauk ekonomicznych (Wyższa Szkoła Ubezpieczeń i Bankowości, Wydział Finansów, Warszawa), magister ekonomii (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Katedra Stosunków Międzynarodowych). Zainteresowania naukowe Profesora koncentrują się wokół zarządzania, marketingu, logistyki oraz kultury biznesu.

Praktyk, związany z zarządzaniem firm produkcyjnych i handlowych jako kierownik zakładu, szef produkcji. Dyrektor Generalny w branżach: spożywcza- 11 lat; przemysł samochodowy i metalowy – 6 lat; przemysł drzewny – 20 lat. Autor 6 patentów i wzorów przemysłowych, na bazie której oparta była produkcja firmy Talens Polska. Współpracuje z Holdingiem Sakura Japonia, Royal Talens Holandia, Phoenix Chiny, Col-Art Wielka Brytania. Obecnie zajmuje się wprowadzaniem nowych produktów z branży plastycznej (gesso-grunt akrylowy czy farby dla malarzy).

Przewodniczący Rady Nadzorczej Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie. Dwukrotny laureat konkursu „Teraz Polska”. Odznaczenia: srebrny krzyż zasługi, człowiek roku, menadżer roku, złota odznaka „Teraz Polska”, złoty medal zasługi dla obronności kraju, złoty medal za zasługi dla pożarnictwa, odznaczenie Ministra Kultury za zasługi ochrony zabytków, odznaczenie Ministra Oświaty, Medal sercem do żołnierza, Medal Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jego zainteresowania pozanaukowe to: muzyka (jest czynnym muzykiem, gra na instrumentach klawiszowych), jazda konna w stylu west, przejażdżki rowerowe oraz piesze wędrówki. Ponadto zajmuje się malarstwem i sztuką. W Lesku powołał do życia prywatne (ale bezpłatne) Liceum Plastyczne. 

W latach 2016-2020 był członkiem Konwentu WSIiZ.

 

  1. Proces motywacyjny a system płac w firmie. Zeszyty Naukowe Politechniki Rzeszowskiej.
  2. Jak tworzyć miejsca pracy Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Warszawa.
  3. Rola kultury organizacyjnej w procesie globalizacji. Analiza teoretyczna i praktyczna problemu, WSZ w Rzeszowie.
  4. Negocjacje z Japończykami, Handel Zagraniczny Akademia Ekonomiczna Kraków
  5. Zarządzanie zmianami w firmie, WSAiZ Przemyśl.

Prowadzone przedmioty:

Zarządzanie Operacyjne, Zarządzanie procesami produkcyjnymi, Zarządzanie produkcja i usługami, Warsztat logistyczny.

Materiały dla studentów dostępne są na platformie BlackBoard.

 

Pałacki

DANE KONTAKTOWE

Dr Adam Pałacki
Katedra Zarządzania
Katedra Logistyki i inżynierii procesowej
e-mail: apalacki@wsiz.edu.pl
35-225 Rzeszów, ul. Sucharskiego 2

 


KONSULTACJE

W związku z panującym stanem zagrożenia epidemicznego konsultacje dla studentów prowadzone są w formie zdalnej: za pomocą narzędzia CISCO Webex Meetings w ramach funkcji „Pokój osobisty”. W celu skorzystania z konsultacji należy dołączyć do „Pokoju osobistego” w wyznaczonych przez wykładowcę terminach. Link do „Pokoju” jest identyczny dla każdego z nauczycieli, przy czym ostatni człon linku to pierwsza litera imienia i nazwisko danego nauczyciela (bez polskich znaków), np. https://wsiz.webex.com/meet/jkowalski
W uzasadnionych przypadkach konsultacje mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibie Uczelni, po uprzednim umówieniu się z nauczycielem.

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2,
35-225 Rzeszów

tel.: 17 866 11 11
fax: +48 17 866 12 22
e-mail: wsiz@wsiz.edu.pl

Wszelkie Prawa Zastrzeżone, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie © 2008-2021